När man läser den här tråden blir man glad att man inte är så lättstörd.

Eller också har jag tur att träna på ett gym med vanliga civiliserade människor. Jag förstår till exempel inte hur man kan bli störd av att någon dunsar vikterna i golvet - det är väl ett av de vanligaste ljuden som finns på ett gym?
Om jag ändå skall komma på något som kan vara lite störande:
1. De som inte plockar bort vikterna efter sig. Mitt intryck är att det mest är yngre pojkar och nybörjare som inte har förstått hur man uppför sig på ett gym. När de har varit där några gånger verkar det som att de börjar förstå att deras mamma inte jobbar där.
2. Personer som gör sin egen lilla cirkelträning och lägger beslag på exempelvis bänkpress, latsdrag och ytterligare någon maskin, och sedan rör sig mellan dessa stationer utan hänsyn till andra som kanske vill träna där.