Eftersom tråden handlar om Gymet och inte dess Människor!
Så kan jag berätta att jag stör mig något fruktansvärt över de 3 skyltar vid ingången och på dörrarna där det står. " TA AV SKORNA HÄR TACK".
Okej visst om det är snö lr regnar ute så kan man ta plastpåsarna som finns där och ha skorna i eller ta av dom så det inte blir skitsmutsigt inne i omklädningsrummet. Men allvarligt talat, kan man inte som vuxen människa få bestämma själv ifall man anser ifall ens skor smutsar ner särskilt mkt lr inte, man betalar trots allt hyfsat för att få använda deras utrustning. Man kanske borde ha mer skyltar, kanske även "fotspår" på golvet som visar en liten stig så alla kan träna efter varandra i en perfekt symbios.
fan alltså städa lite oftare bara jävla latmaskar, är ju trots allt skitlite oftast att göra i receptionen och ofta är dom flera.
faaaaan
edit: för ofta på våren lr hösten är det rätt fint ute! och denna vintern har det inte varit snö en enda dag