Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2020-05-18, 03:58
  #10465
Medlem
Hursomhelstings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av EnergizerBunny
Som en uppföljning av min fråga om vad våldsporr är, något som jag fortfarande inte vet, så hittade jag följande:

"Men kanske du redan vet? Att 90 procent av all mainstreamporr är våldsporr. Där “skådespelaren”, som ofta är utnyttjad sedan tidigare, slits i håret, stryps, blir bunden, gruppvåldtagen och slagen och ofta kräks av det hon får genomlida. Att porr ofta är prostitution som filmas. Att många av kvinnorna har, förutom fysiska skador, samma nivå av posttraumatiska stressyndrom som tortyroffer."

https://www.sandaren.se/kronika/kronikan-jag-inte-vill-skriva

Vadå 90% av all mainstreamporr? Jag ser på hur jävla mycket porr som helst och jag kan inte säga att jag känner igen något av det som står ovan.
Möjligen att någon kille blir lite mer dominant och tar tjejen i håret och munknullar henne. Det ser inte alltid så trevligt ut för tjejen förstås, men i övrigt känner jag inte igen något av det andra som står. Att strypas, bli bunden, gruppvåldtagen och slagen så tjejerna kräks? Det låter ju fruktansvärt. Och i texten ovan står det att 90% av all mainstream porr är på det viset.

Vad i HELVETE ser skribenten på för jävla mainstream porr?

Du är nog avtrubbad.
Jag tycker att porren av idag är helt djävla kass.
Stryptag, pressa huvudet mot bröstkorgen, örfilar, dask över baken, dra i håret, fot mot huvud, ansikte som pressas mot säng eller golv, gagging, kuken in i munnen så djupt som det går och hålla kvar där.
Allt detta ingår i mainstream porr.

Ja tur är att jag får sex på riktigt så att jag vet, värre är det för dom som inte har nått dit, dom går på tjejer på det viset, blir till incels och fattar ingenting.
Citera
2020-05-18, 03:58
  #10466
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av 1vargen
Vad menar du med islam pedofili?

När man gifter bort sina 12-åriga döttrar till 30+ åriga män.

Det gör man som muslim.

Kanske dags att göra lite research?
Citera
2020-05-18, 04:00
  #10467
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Hursomhelsting
Nej jag har personligen inte ordnat till en sådan fest, några sådana pengar har inte jag till övers till nöjen men att jag känner dem som har och att det handlar om prestige, affärer, vänskapsband osv.
Värden betalar för att tjejerna är med, sexet betalar var och en ur egen ficka.
Flickbekanta kanske inte uppskattar det hela eller någon i sällskapet, alla tjejer kan inte föra sig och sura miner är det sista som man vill ha.

Escorter kan föra sig, så länge som det hela löper fint, de finns regler, inga dumheter mot tjejerna och att dom säger inget, kanske någon drar ett streck, en joint går runt, det dricks friskt, saker yppas, sådant som kan sätta griller i huvudet på en partner som aldrig hade trott..escorterna är där för att förgylla tillvaron, sällskap, dansa och parta och vill någon ha sex så ja och vill man inte så är det bra så och att en Escort kan styra, hon är inte tvungen till att ha sex med vem som helst, escorten har pengar redan där att hon kom.
tack - ja Isabell som hamnade hos bunkerläkaren råkade ju illa ut.
Så det har väl lett till att eskort tjejerna arbetar i grupp.
Citera
2020-05-18, 04:06
  #10468
Medlem
zxcvb45s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MikeHanlon
Vadå varandra? Tror du att det bara rörde sig om fighter mellan kampsportare? Paolo spöade oskyldiga människor och begick rån.


Hört detta förr, men det glömdes bort då antar jag?
Citera
2020-05-18, 04:06
  #10469
Medlem
MikeHanlons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mustellaminuta
Hugh Grant också? Jävlar vad jag har missat grejer...

Haha det var väl 20 år sedan.
Citera
2020-05-18, 04:17
  #10470
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Leechy
Det är sådana som du som är så vidriga i detta land. Du tror att du är hurtig och perfekt bara för att du följer strömmen som ett litet får.

Men själv sitter på en massa dåliga personlighetsdrag som gör dig till en kass människa.

Kolla dig själv i spegeln innan du moralpredikar och förkastar andra.
Om du tycker att jag är vidrig så kan jag berätta att jag träffat kvinnor som verkligen träffat vidriga män, och blivit skadad för livet.
Jag retar upp mig bakom skärmen för det verkar vara personer här i tråden som skriver så jag förstår att de inte begripit hur illa behandlade dessa kvinnor blivit av prostitution.
Det är en rutten värld, där köparna tycks helt oförstående till hur dessa kvinnor behandlas.
Jag må vara jag är en kass o dålig person som försvara sexköpslagen.
Citera
2020-05-18, 04:29
  #10471
Medlem
Hursomhelstings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Leechy
Varje gång du kollar på porr utnyttjar du kvinnor.

Jag föreslår att du slutar med det om du har sån moralpanik.

Du gör ett tanke fel, porren finns tillgänglig för var och en som vill se, det är menat så i en liberal anda och då tittar jag på porr om jag har lust till det, jag nyttjar den friheten som är och låter jag bli så gör det ingen skillnad! Porren den finns kvar så länge som den tillåts som med mycket annat, man är snarare en idiot om man låter bli att ta för sig av livets goda, det har aldrig varit bättre men att det kommer att ta slut en vacker dag.

Däremot att själv utnyttja utsatta människor som lever under slavliknande villkor och få njutning av det.
Jag tror på karma, du blir vad du äter, du kan ljuga hur mycket som du vill, du äter skit och blir till ett kreatur, en hund, en gris, jag är gammal nog till att ha sett hur det går, naturen har sina metoder. Personen förvrängs, ansikte blir vridet, huden får dålig färg, konstiga tankar uppstår i huvudet, det uppstår konstiga fel med kroppen och läkare kan inte svara på vad det är som är fel.
Religionerna dom vet men att läkarvetenskapen har inte svar utan att dom matar piller på en höft och att det hela blir värre.
Citera
2020-05-18, 04:32
  #10472
Medlem
Hursomhelstings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av moshes
tack - ja Isabell som hamnade hos bunkerläkaren råkade ju illa ut.
Så det har väl lett till att eskort tjejerna arbetar i grupp.

Vem har påstått att det är riskfritt att sälja sig?

Men håll med om att det finns grader i helvetet?
Citera
2020-05-18, 04:36
  #10473
Medlem
EuropeanCastles avatar
Hur många följare har han förlorat på instagram? I fredags hade han 190 tusen följare, nu är det nere på 188 tusen. Någon som har koll på hur många han hade som mest och innan den här skandalen?
Citera
2020-05-18, 04:36
  #10474
Medlem
scoremaxs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Florman
Sälj era rövhål eller sug av svettiga gubbs för samma summa om det nu lockar er så mycket med denna höga ”lön”

Jag har inte utseendet som krävs för att kunna kräva ett sådant pris.
Dessutom tror jag inte kundunderlaget är tillräckligt stort då jag är heterosexuell, och kvinnor generellt inte är dumma nog att betala för sex.

Men efter att ha sett hennes affärssida konstaterar jag att det handlar om en lyxprostituerad.

Den Svenska modellen där köparen kriminaliserats, men inte säljaren på grund av att ”säljaren redan befinner sig i en utsatt situation, och inte skall behöva stigmatiseras ytterligare”, är knappast rimlig.

Sålunda kan jag inte heller av moraliska skäl sälja mig, även om du nu har ett intresse av böghoror.
__________________
Senast redigerad av scoremax 2020-05-18 kl. 04:45.
Citera
2020-05-18, 04:43
  #10475
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av americanbamse
Absolut. Han är tillräckligt mycket Europe för att det ska vara okej att hata honom för att vara icke-svensk och inte bli stämplad som rasist. Han är dessutom kaxig och framgångsrik, en icke-svensk ska vara ett svagt offer, någon som tacksamt tar emot den gode svenskens gåvor underifrån för att man som medelklass svenne ska känna sig både god och rasmässigt överlägsen.
stopp det har ingenting med att hans bakgrund att göra, det handlar om att han köpte sex. Ingenting annat. Rasismen finns i ditt huvud och blir ett villospår.
Han är dessutom känd, och drevet går. Så är det.
Anders Borg skandalen var också liknande, men nu några år efteråt så är han på nytt med i tv.
Man måste alltid skilja på sak -gärningen och personen och i detta fall gäller det sexköp.
Håll fokus på att det handlar om sexköpet
och det hade varit samma om han varit en annan kändis.
Citera
2020-05-18, 04:44
  #10476
Medlem
Den svenska polisens syn på sexköp är helt absurd och bygger helt på tron att all form av prostitution per automatik är liktydigt med trafficking, drogberoende och gatuprostitution. När det gäller den typ av sexköp som sker via eskorter på nätet, där flera tjejer är självbestämmande och ägnar sig åt det helt frivilligt och med stora inkomster så har de noll koll. Den typen av verksamhet är ju naturligtvis inte helt riskfri men det tar tjejerna sannolikt med i avvägningen och den svenska sexköpslagen som tvingat in sexköpen in i skymundan har knappast gjort det mindre riskfyllt.
Polisen drivs idag av en helt naiv genuscertifierad människosyn och de hade behövt bege sig till Danmark för att få en bredare syn på sexköp och prostitution.
Detta gäller även gemene feminist och pk-troll som det kryllar av i denna tråd och samhället.

Var är ni när det sker flertal våldtäkter varje dag? när våldtäktsmännen aldrig blir dömda? Var är ni när det verkligen sker hemsk trafficking och kvinnor inte har något val? Var är ni när det säljs sex varje dag i samhället? Var är ni gott folk?
Nej men nu när en känd person har legat med en proffs-eskort så får ni alla moral panik och svart målar PR som någon våldtäktsman , samtidigt som ni påstår att kvinnan är tvingad?? och ni själva är så duktiga och bryr er om eskorter??
Gör ni något för att hjälpa kvinnor som faller offer på riktigt, eller är ni bara helt hjärntvättade av Media/staten ?

Lagen är även helt skev till att börja med, hur fan kan det vara lagligt att sälja men inte köpa? Ska det här få kvinnor att sluta sälja sex menar dem? för det går ju så bra!

Jag hoppas innerligt att Paolo kommer på fötter igen , han har verkligen inte gjort något fel egentligen utan bara jävligt dum som erkänner och sedan går ut i tv4 och snackar skit! Så han får skylla sig själv på det sättet , men sorgligt att se så många människor jaga godhets poäng och snacka som att de ens bryr sig om eskorterna när de inte gör ett jävla skit själva eller ens vet någonting om deras situation.
Tänker ni inte på att det är ett stort hån mot de som verkligen faller offer för våldtäkt och människohandel?
__________________
Senast redigerad av Lovestein 2020-05-18 kl. 05:16.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in