Citat:
Ursprungligen postat av sunderling
Ja okej, för jag provade dock Svart Afghan och den luktade, smakade och hade samma rus som JG tyckte jag. Kanske inte lika slö på Afghan . Men som sagt, ingen van rökare.
Då har du rökt dåligt hasch. Själv har jag nu senast sugit på en femma svart från Chris i ca 5 dagar och då även rökt under dagarna. Det går inte att jämföra riktigt röka med mixar. Ok som någon sa ovan, en oerfaren kanske. Men har man rökt lite i sina dagar känner man t.om hur extremt kemikaliskt ruset är på mixar. Fascinerande att jag faktiskt stött på folk ute på fest nu som tror att det bara är torkade växter dom röker.
Man skulle lika gärna kunna lägga meph, meth eller crack i pipan när man röker. Men det verkar inte svennebanan snubbar haja.