Citat:
Ursprungligen postat av Ronin1900
nu pratar jag påståendet att i princip alla kriminella i tälje är rädd för sagd person.
hört en massa om hur han vart av med foten där han vart skjuten. tro vad du vill =) men att alla kriminella i tälje skulle va livrädda för berno är skitsnack
Ok kanske inte alla men ett exempel.
Pedi sköt mot DM och resten av X-team Pedi
gömde sig utomlands ett antal månader då Berno ej var i Sverige när Berno kom tillbaka kom Pedi tillbaka efter att Berno pratat med de och sagt att den som rör Pedi rör honom sen dess har Pedi vart helt oskadd utan att ha betalat en krona i böter trorts att han sköt mot Moussa och flera av hans X-team
http://lt.se/nyheter/1.4275-skottlossning-i-geneta
Rabi Drift vet jag inget säkert om, har aldrig gillat han betedde sig efterblivet och slog på folk för i princip ingenting utan att va full eller påverkad av droger(har sett detta med egna ögon ett flertal ggr så snälla försök inte rätta mig o kom med att han har ett hjärta av guld)
Rent ut sagt en psykopat som inte har nåt att göra i ett normalt samhälle om han dog nere i Colombia så var det väl för att han trodde det han höll på med här i Sverige skulle funka i ett land där grovt kriminella dödar folk på löpande band och inte slår ner folk som e hälften så stora. Han var en skit till människa som förtjänade sin död.
En fotnot till Drift förstår inte riktigt vf han ens skulle vara kriminell och syssla med utpressning bla.
Hans släkt äger en massa restauranger frisörsalonger osv han hade alla möjligheter i världen att få ett bra jobb men antar väl att det e tuffare att vara kriminell.
Att vara kriminell ska inte vara ett val man ska va tvungen(då menar jag brott som man utför för att överleva) allt annat är skit