Citat:
Ursprungligen postat av
TheSomeone93
Jag förlorade ca 9000kr och hade 6000 kr kvar i kortet. Lyckades vinna tillbaka pengarna och har nu 15000kr i kontot. Bör jag sluta eller försöka komma upp till 20000kr? Jag känner mig inte bekväm med så lite pengar..
Edit:
Jag håller med ovan att online betting är giftigt. Jag kan vinna stora summor men ändå inte gå nöjd. Men på Cosmopol däremot så går jag alltid ut med ett leende på läpparna, har aldrig gått minus i casinot. Låg på minus i början men där kan man åtminstone jobba upp sig om man spelar poker och kan sin grej.
Man borde kunna kolla upp hur mycket förlust man gjort totalt på bet365 men tror ej de vill ge ut sådan information till oss dom jävlarna.
Detta e en tråd vi spelmissbrukare försöker lätta våra hjärtan eller söker hjälp/råd .
Tror ingen kommer be dej fortsätta spela för att få mer på kontot!
Men låter Ju som om du har ett spelmissbruk då du har tvång att fortsätta spela trots stor vinst .
Jag råder dig att ta ut pengarna , sen ta en paus från allt med spel för pengar . Få lite nya perspektiv.
Unna dig några Goa kvällar med god mat på resturang och njut av livet .
Eller spara pengarna till något annat än spel .
Om du e duktig på poker , så ta dig tid med att bli bättre . Men låt bli helt om det e en besatthet /tvång .
Mår du dåligt utan spel ?