Citat:
Ursprungligen postat av
Festmulatt
Jag förstod att du skulle svara som en naiv fårskalle. Det är dock en mänsklig rättighet att vara aningslös så cykla vidare… En del förstår inte förrän de själva lägger handen på den varma spisplattan.
Tillägg: ”foliehatt” är lika löjligt argument som ”incel”. Används av folk som inte vill fatta den egna delen av problemet.
Du behöver inte svara, jag blir trött av fårskalleargument som bara blir ett evigt cirkelrunkande.
Jag förstod, att du skulle tolka/läsa mitt inlägg som en foliehatt/incel. Det är vanligt för folk med alltför paranoida drag som lever under stenar och i källare som ser världen och verkligheten som ett hot, som är livrädda för myndigheter och "stora stygga staten". Nog sagt.
Du behöver inte svara, jag blir trött av foliehatt/incel-argument som bara blir till ett evinnerligt onanerande, dessutom är det att kasta pärlor för svin, när man försöker resonera vuxet.