Citat:
Ursprungligen postat av
tzj
Håller med. Styrkan på glasögonen visar även på en förträngning i skallen under utvecklingsfasen som foster. Denna personen är kliniskt sjuk i huvudet.
Vilken komiker du är då. Men bra på att avläsa andra är du inte. Titta på hur mycket hon spärrar upp ögonen, såsom bara labila människor gör eller kraftigt påverkade när det centrala nervsystemet är överaktivt.
Helt klart är något allvarligt fel på henne. Det är inte som folk försöker påstå att hon mordhotar 16-åringen för det gör hon inte riktigt utan att hon står allvarligt sjuk framför någon som inte ser varningstecken.
Det är förövrigt lite ordsallad om man lyssnar. Det där är inte adhd-hopp utan psykotiskt svammel. Hon börjar anklaga tjejen för att hon ler och säger att 16 åringen tycker att det är kul för att hon (16 åringen) vill se alla hatade och mördade. Sedan hoppar hon på om att tjejen anser sig själv vara bäst för att hon har vit hud. När den som ställer frågorna börjar diskuterasäger hon följande. "Varför skulle jag lyssna pä dumskallar, det här är inte någon liberal idé och marknadsplatsen av idéer. Vet du vad man gör med rasister? Man dödar dem. Och om ni älskar er kära ledare Hitler." Där avbryts hon med att hon försöker ledas till att säga att hon vill döda tjejen. Därefter lyssnar hon på vad tjejen säger (pallar inte skriva alla ord som sägs) för att sedan forcerat börja mala om vad nazism/SD innebär för henne och svara på frågor med att avbrytas blir svårt när han då går in med det typiska "en svensk blir gruppvåldtagen av somalier " och hon säger något om "så du har dem glasögonen" sedan "så det händer aldrig någon annanstans i världen. Så det kan inte hända en svensk".
Psykos. Hon har mycket svårt att formulera sina tankar på ett vis som absolut inte är ADHD.
Det är sådant här psykiatrin inte klarar av att se skillnaden på vad forcerat tal är. Den här personen är inte bara upprörd utan har en sjukdomsbild med sig. Och det är
inte ADHD.