Citat:
Ursprungligen postat av
XtraX
Ordentlig bump.
Har precis upptäckt Charlie Veitch.
Vilken underbar kanal och person. Hans humor ju helt fantastiskt rolig när han trollar knarkarna och vänsteraktivisterna.
Citat:
Ursprungligen postat av Wikipedia
Veitch currently identifies as a Zionist and has attended anti-immigration protests.
Han får gott om sionistpengar på sitt konto. Han är som en Tommy Robinson men tom mindre sofistikerad. Ingen bra reklam när han håller på att trakassera en person som bara sitter på ett café i en palestinasjal och inget diskussion vad han står. Värdelöst för en tittare. Det finns en annan anledning att man kan avgöra detta och det är att hans livvakt slår ner flera personer på film. Om en vanlig britt hade gjort det hade polisen kommit hem till personerna direkt och plockat upp för åtal. Åklagare (judiska så klart) hade radat upp för att ta det fallet.
Charlie Veitch agent provacatour ungefär som Salwan Momika som är ännu en sådan. Israel verkar massproducera dessa just nu. Salwan Momika lyckades under mycket lång tid hålla sig undan rättsväsendet, pga han är en israelagent. Hade han inte varit det hade polisen tagit honom direkt.
Det finns en röd tråd bland alla dessa sionistopinionsbildare för Israel och det är att Israel kan tydligen bara skapa fullständigt fruktansvärda opinionsbildare som inte ens en mor kan tycka om. Ben Shapiro, Laura Loomer, Tommy Robinson osv 100% av dem är totalt osympatiska personer som man bara titta på en minut så hatar man dem. Hade Israel varit lite sofistikerade hade tagit fram opinionsbildare som skapar en mer sympatisk bild av Israel, men det är troligtvis medvetet.