Citat:
Ursprungligen postat av
Gjuteriet
Nej.
Det kommer dock alltid finnas den här typen av självömkande trådar, där man framhåller hur enkelt livet är för alla som inte är som en själv. Gräset är grönare osv. Det är inget nytt fenomen. Oftast stämmer det inte.
Men nu syftar ju TS på snygga unga brudar tror jag? Trots att rubriken säger ”kvinnor”. Tror inte att han tänker på Berit som är 78 bast och har en gnällig röst.
Självklart är det enklare att få ett bättre och enklare liv som kvinna om man inte är ful eller dum i huvudet. Även kvinnor som är dumma i huvudet får det bra. Sedan finns det kvinnor som får det skitsvårt, men det är för att dessa kvinnor inte är attraktiva.
Är du attraktiv och dessutom råkar ha en manlig chef? Skjuts rakt upp till toppen! Nej du behöver inte röra hans penis.
Det gäller allt. Handlar inte bara om karriär. Är klubben full? Inte för dig, för du är snygg
Står du i kö för att komma in på ett ställe? Ja, inte länge till
Alla är alltid trevliga, en outtalad respekt per automatik
Du får alltid som du vill
Uppstår ett problem? Du löser det på två sekunder
Världen samspelar med attraktiva människor och motarbetar resterande.