Citat:
Ursprungligen postat av
liten.igelkott
Det är försvinnande få homosexuella som är pedofiler precis som att de flesta som är hetero inte heller är det även om det förekommer hos båda.
När jag gick på dagis läste fröknarna sagor för oss. Det är inte mera pedofilt om någon annan gör det. Om du ser något sexuellt i män i klänning ligger det på dig. Men jag tror inte det är det farligt om Babsan (Lars-Åke Wilhelmsson) skulle läsa sagor. Jag kan personligen inte se något pedofilt i det i alla fall.
Om vi ska förbjuda barn och barnfamiljer i Pride-paraden borde vi inte förbjuda det i kyrkan med? För att undvika den då kallade hjärntvätten av barn. Annars är ju kyrkan också pedofil stil tilllåter barn där?
Fast transorna är inte dagisfröknar och borde inte ha någon som helst business att läsa sagor för andras barn. Jag tycker det hade varit precis lika olämpligt om en icke-transa åkte runt till stadens bibliotek och insisterade på att få läsa sagor för barn.
Bortsett från den lilla detaljen att i kyrkan går man inte omkring naken eller i minimala stringläderkallingar.
Juste. Glömde bort de återkommande våldtäkterna av barn vid homoadoptioner.
Inom RFSL är det flera toppar som har åkt fast för barnavåldtäkter.
Den gamla ordföranden Kjell Rindar sa "Pedofilen skänker värme och ömhet. Pedofilen är inte sjuk". Jag har inte sett RFSL någon gång ta avstånd från varken Rindar eller hans uttalande.
I USA har vi organisationen NAMBLA (North American Man Boy Love Association) som propagerar för en legalisering av sex mellan vuxna och barn.