Citat:
Ursprungligen postat av
rallykalle69
Inte så. Det är för EU kommer sannolikt klargöra att utgivningsbevis inte räcker för kringgå GDPR, ursäkten med yttrandefrihet etc faller då. Då är hela Dumpen ett brott mot GDPR i sin nuvarande form. Gäller allt som har utgivningsbevis som ursäkt. inte Dumpen enbart. Allt började med "Lexbase" fallet för 2 år sedan, tagit lite tid. Den domen kommer 9 Juli. Vad EU säger gäller samma sekund och går inte överklaga, och Svenska lagar är underkastade som ni säkert vet.
Bara för reda ut fakta.
DÅ kan jag lugna dig med att man kan hosta Dumpen.se var som helst. Kan enkelt sätta upp en server i Ryssland tex, och hosta så går köra Dumpen.se.
Så du kan vara lugn Dumpen.se kommer leva vidare.
Men just detta är ot i denna tråd, men ville bara lugna dig att Dumpen.se kommer leva vidare oavsett vad gäddorna i andra tråden drömmer om.