2026-06-10, 08:45
  #109
Medlem
KonungHonungs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Kalaskula544
Så är det.

Återvandring i miljonmassor är den enda lösningen, med militärisk eskort. Kosta vad det vill, vi tjänar på det.
Det kostar en slant nu, men som Stefan Löfven sade; "Vinsten kommer längre fram".
Citera
2026-06-10, 08:45
  #110
Medlem
kim-bong-ils avatar
De här protesterna kommer att ge ett bra slutresultat på grund av signalvärdet.

Folk från soptippsländer förstår att de inte är välkomna.
Politikersvin som tänkt importera valboskap/slavarbetskraft från soptippsländerna förstår att de leker med elden.

Resultat, färre migranter.
Citera
2026-06-10, 09:00
  #111
Medlem
dude2ks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av EpicUsername
Den enda terrorn ser jag från WT nazzar som har patetiska liv och tar det utöver invandrare, hbtq, kvinnor, vänster, intellektuella människor. Även i detta fallet framstår WTs som terroristerna. Bara för att någon begår ett brott innebär det inte man ska vara inavlad terrorist och kaosa likt den degenerat sådana är.



Ja vanliga medborgare är inavlade WT-terrorister, degenerater och naivt pack som hjärntvättats av billig propaganda på sociala medier och kan inte bete sig i städade rum likt en pubertal fjortis.

Nja, att bränna ned flyktinganläggningar är nog mer sunt förnuft i dagens Europa.
Citera
2026-06-10, 09:02
  #112
Medlem
jugbandbluess avatar
Citat:
Ursprungligen postat av fiftyforfifty
Otroligt ändå att det är först nu som allmänheten tröttnar.

ganska unikt fall; belfast, shankhill road, en lokalbefolkning som är van att ta till våld, och som ännu inte förlorat gatan till blattarna. i sverige förlorade vi gatan (i storstäderna) för 25+ år sedan.
Citera
2026-06-10, 09:07
  #113
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av mlon.eusk
"Ilskna protester i Belfast efter knivdåd"

Vad är det för jävla skitrubrik av SVT?

Borde vara "Inkräktande neger försöker skära huvudet av irländsk man".

Att det sedan blir protester är en naturlig självklarhet och en bisak om rubriken varit informativ.

Det har redan varit protester mot negerinvasionen och massinvandringen långt före dådet i varenda europeiskt land. Det är noll nyhet.

"Knivdåd" sker dagligen och är inte heller någon nyhet eller lämplig rubrik.

Med tanke på hur barbariskt dådet var så är det sjukt att man väljer att enbart skriva "knivdåd".



Citat:
Ursprungligen postat av kim-bong-il
De här protesterna kommer att ge ett bra slutresultat på grund av signalvärdet.

Folk från soptippsländer förstår att de inte är välkomna.
Politikersvin som tänkt importera valboskap/slavarbetskraft från soptippsländerna förstår att de leker med elden.

Resultat, färre migranter.

Ja man kan hoppas att detta skrämmer bidragsparasiterna och ockupanterna tillbaka till sina skitländer.
Citera
2026-06-10, 09:09
  #114
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av jugbandblues
ingen som har sett filmen i sin helhet och känner till hur belfast fungerar tror på nummer 3. eller för den delen på den false flag-teori som presenterats i tråden.

shankhill road är den lojalistiska arbetarklassens mest kända gata. de lägger inte fingrarna emellan när en av deras egna blir nästintill slaktad på gatan. om den här stephen dör på sjukhuset kommer det bli värre scener än det här lilla

Han som räddade livet på offret är katolik.
Citera
2026-06-10, 09:10
  #115
Medlem
jugbandbluess avatar
Citat:
Ursprungligen postat av karju
Det är ändå talande att folk här, i denna denna den folkliga vredens timma, ojar sig över irländarnas val av kläder och från Sverige vill kunna diktera vilka byggnader som skall brännas ner i Nordirland. Uppenbarligen begriper man sig inte det minsta på hur spontan folkvrede manifesteras, i synnerhet när åratal av ilska i form av etniska spänningarna ligger i bakgrunden.

Med det sagt är situationen givetvis komplicerad och makten kommer att göra sitt för att försöka störa detta, så att det inte sprider sig (bortom kontroll). Som någon nämnde: infiltratörer finns, och det är väl inte otänkbart att dessa sätter i brand sådant som en vanlig, arg irländare ens i den här situationen inte skulle göra.

ja, tråden är ett exempel på hur feminiserat och vekt sverige blivit. organiska, folkliga upplopp är aldrig prydliga. det är inte omöjligt att brittiska staten har infiltratörer överlag, men jag tror inte de hade det här. om det hade varit en katolik som gjort samma sak som sudanesen gjorde hade katolska hem och pubar attackerats
Citera
2026-06-10, 09:11
  #116
Medlem
Melange5738s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av needAlife
ja vilket är ett dumt sett att se på det. Visst den Irländska frihetskampen kan i vissa drag liknas med den palestinska men att från det dra det till att man måste ta in obegränsat med migranter är ganska far fetched. Det går att stötta palestina utan att vilja ta emot en enda palestinier själv. det är görbart.

Stödjer man Palestina så saknar man insikt i problemet per definition. Det går inte att stödja Palestina utan att också stödja terrorism, islamism, antidemokrati, fiffel och förstörandet av väst.
Citera
2026-06-10, 09:14
  #117
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mailmans
Du har lite koll på irländsk historia hör jag
Har inte bra koll, men IRA var väl progressiva det vi ser nu är reaktionära krafter
Citera
2026-06-10, 09:18
  #118
Medlem
Tuors avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kim-bong-il
De här protesterna kommer att ge ett bra slutresultat på grund av signalvärdet.

Folk från soptippsländer förstår att de inte är välkomna.
Politikersvin som tänkt importera valboskap/slavarbetskraft från soptippsländerna förstår att de leker med elden.

Resultat, färre migranter.

Problemet är att om de rödgröna vinner i höst så kommer portarna öppnas igen och då kommer exakt sådana här noggers att börja välla in till Sverige igen. Ju sjukare noggers desto bättre tycker sossarna.

Irländare är inte att leka med. De brände ner asylboenden

Det kommer inte finnas många svartingar kvar i Belfast snart. De kommer jaga ut varenda en.
De uppmanar fortfarande folk att jaga invandrare på sociala medier.
__________________
Senast redigerad av Tuor 2026-06-10 kl. 09:21.
Citera
2026-06-10, 09:22
  #119
Medlem
Detta har gått under radarn
Kan tänka mig det blir en större rörelse både Irland och Storbritannien där folk ("vita") har fått nog och nu STRIDER för sin rätt!! Ett finger upp till globalisterna
Kan bli STORT
Citera
2026-06-10, 09:33
  #120
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av popll
Därför Sverige inte har religion
Det hade varit annorlunda annars

Sverige är kristet. Men de kristna i Sverige syns helt enkelt inte som de gör i andra länder eftersom svenskars passivitet blandas med deras kristna tro.

När jag går i kyrkan ser jag många, många fler än du kan ana men du skulle aldrig kunna gissa att de är kristna för att de har selektivt läst i Bibeln om hur Jesus predikar "vänd andra kinden" men de har glömt bort att han också sa att han inte kom med fred, utan med svärd. De har reducerat tron till en absolut passivitet och missat att Jesus krävde andlig vaksamhet. Han predikade inte en dörrmatte-teologi; allt har sin tid, och alla situationer kräver inte att man vänder andra kinden till.
__________________
Senast redigerad av Avalancheking 2026-06-10 kl. 09:39.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in