Citat:
Ursprungligen postat av
MidlifeRambler
Lyckas man krossa den islamistiska regimen i Iran är det en bra sak för det iranska folket. De förtjänar frihet att välja sin egen framtid.
Många verkar så förblindade av sitt israelhat att de inte vill acceptera att israels fiender även är våra fiender.
Islamister vill oss inte väl. De varken respekterar eller tolererar andra kulturer. Det är de väldigt tydliga med om du orkar fråga dem.
Låt inte ert judehat stå i vägen för andras rätt att välja frihet isf fundamentalism.
Ja med eller utan Israel i bilden så kommer de ändå vara här och införa sina islamistiska värderingar. Detta gör det inte på grund av Israel, det gör de för att de vill införa islam i väst och ta över kulturen. Eller skulle islamisterna plötsligt ångra sig och bli sekulära eller kristna om Israel upphörde att existera? Trams, Israels existens påverkar inte deras mål men det begriper inte israelhatarna.
Problemet är islamistisk fundamentalism och den extrema ideologi som regimen i Iran sprider världen över. Dels förtrycker och mördar de sin befolkning i islams namn (en religion folket påtvingats) och dels finansierar och stöttar de dessutom terrorism i Europa och världen. Iranierna är ockuperade av sin egen regim.
Givetvis stödjer varje sund människa USA och Israel!