Citat:
Ursprungligen postat av
Follows
Vilken fullständig härdsmälta för alla transkvinnor och woke-kvinnor ändå. Antingen måste de acceptera att det är en av deras som gjort detta eller annars kliva av sin höga häst och erkänna att det är en man och alltså indirekt erkänna att de lever i en fantasi. Fruktansvärt roligt faktiskt
Media verkar inte riktigt själva veta vilken kön man ska använda nu.
Först var det en man, sen när bilder och namn läckte ut så har man börjat köra nån form av hybridlösning. Ibland är det en kvinna och ibland en man.
Den sjuka liberala genuspolitiken som vänstern har bedrivit har tydligen gjort det riktigt svårt att bedöma vilket kön man ska använda. Visst står det tydligen fortfarande man som kön rent juridiskt. Men personen identifierar sig uppenbarligen som en kvinna så enligt modernt tänk så är det ju en kvinna.