Citat:
Ursprungligen postat av
dwg
Känns som vissa har gått vidare i livet.
Vilka är idioterna som skapar dessa trådar och forfarande ältar detta ämne 🤣
Är det inceller som är bittra idioter som inte har nåt bättre för sig. Bekräftelse idioter eller idioter som tror på allt som skrivs på internet av nån chipsfetto som postar mellan gråt runkandet.
Berätta om era liv? Skulle samma informationskanal börja skriva att delfiner planerar attack mot människorna
Så skulle ni börja tro på de
idioti vore om alla släppte allt som inget, och låtsades som om korruptionen och de politiska fulspelen som möjliggjorde denna jävla skandal av corona-politik, ekonomisk krigsföring mot länderna, nedstängningar, maskkrav, vaccinpass(!) och annat bara försvann puts väck när Ryssland gick in i Ukraina. 'Jaja vi blåste er åt höger och vänster, tvingade på er värdelösa vaccin och ljög om allt vi kunde ungefär i två år varje dag, konkade miljontals företag, manipulerade vaccindata, undanhöll riskgrupper, undanhöll alternativ, undanhöll biverkningar, rekommenderade Alla inkl folk som inte ens var i riskgrupp att "vaccinera sig mot covid19", och få sina gröna kort, osv. men kom igen, it was just a prank bro höhöhöhö"
jag kan skriva en jävla sida om skandalbeteende från myndigheter, media och vaccinföretag men såna som du är döva för vad som skedde.
o jag vet att det finns troll och idioti på båda sidor, (så som överdrifter som "dog i drivor") men faktum kvarstår att det var & fortfarande är en skandal, och korruptionen som drev på skiten är inte borta trolleri hokus pokus bara för att massmederna från en dag till en annan gick från FULLT ÖS COVID COVID OCH VACCIN VACCIN BOOSTER BOOSTER i kör till nästan omedelbar tystnad över till nästa drev och dribblade bort ditt jävla guldfiskminne över sargen. God jul.