Citat:
Ursprungligen postat av
sfrge
Borde inte karljäveln ägna sig åt amerikansk politik istället för att lägga energin på Europa?
Som alla vet är Donald Trump en svagbegåvad och ängslig liten (men fet) människa. Hans vanstyre över de stackars amerikanarna går främst ut på att gapa och fräsa åt sånt han inte förstår, så brukar ointelligent folk göra.
Några saker som Trump inte förstår är ekonomi, teknik och utrikespolitik. Det är därför han är ängslig för EU.
Jag ser många saker som kan göra samverkan mellan Europas stater mycket bättre men Trumps korkade inlägg hamnar som vanligt i slaskhinken bland annat skräp.
Precis som förra gången Trump var president får USA bara vänta ut Donalds vanstyre och hoppas på en smart och stark republikansk president om några år. EU gör väl som de brukar och struntar, men småler åt den sminkade tullkungen i Murica.