Citat:
Ursprungligen postat av
sk33
SD gör, som väntat, dunderfiasko. Moderaternas invandringspolitik dominerar fortfarande med målet att det ska vara överskott på arbetskraft och underskott på bostäder. Då håller man arbetarna på mattan, håller lönerna nere, och uppmuntrar segregation och ökande klyftor i samhället.
Men, har inte M skärpt kraven, frågar då vän av ordning? Nej, mest för syns skull; regeringen prioriterar fortfarande onödig invandring framför (moraliskt) nödvändigt flyktingmottagande.
Ja SD har väl bevisat att man bara vill vara en dörrmatta, de har ingen som helst stake utan blir överkörda heeeeela tiden.
Trodde faktiskt på mer från Jimmie och det gänget, de verkar handlingsförlamade eller bara nöjda med att de fått livstids försörjning.
Tror det bästa hade varit en "underjordisk" verksamhet som hade beväpnat sig och utbildats i strid i bebyggelse under ett antal år för att sen helt enkelt göra en väpnad kupp och därefter styra om landet.
"Folkets hjälte" skall inte underskattas...