Citat:
Ursprungligen postat av
ReedMe
Ni barnjägare är ju helt jävla sjuka i huvudet. Jämför pojken som inte begått brott med gängkriminella barn som mördar för pengar. Och vad är det för jävla konsekvenser ni vill ska drabba pojken?
Ändå skönt att se att det bara handlar om en handfull avarter här på fb som jagar det här stackars barnet och som dränker tråden med meningslösheter. En eloge till alla som fattar att barn ska vara fredade från vuxenhat och förföljelse.
Bara så du vet så har Sverige haft många mord i högerextrem miljö under de senaste par decennierna. Ovanligt mycket för ett så litet land. Då han är medlem i en våldsam högerextrem/nazistisk rörelse är det därför ytterst allvarligt.
Men såklart när det handlar om en vit pojke så är det bara synd om honom. Han är bara ett offer och hans far kunde inget veta bla bla bla, medans om du är kriminell 13-årig pojke från förorten med invandrarbakgrund ska han ges livstids fängelse samtidigt som hans familj ska vräkas enligt nuvarande regering.
Åter igen, hyckleriet är skrattretande.
Samtidigt som nuvarande regering kommer ignorera allt och låtsas som det regnar medans man har en migrationsminister med son som är nazist. patetiskt.