Citat:
Ursprungligen postat av
Russophobia
Nu handlade ju frågeställning om luftvärnssystemet S - 400 effektivt och de har nu visats sig att vara ett bra system då de tre stycken för närvarande i Indien har tagit ned flera pakistanska missiler och flygplan.
Och Indien är väldigt nöjda med de här S - 400 systemen nu i drift mot Pakistan som har en del kinesiska vapen.
Och naturligtvis så har ju S - 300, 350, 400, 500, gjort ett enastående bedrift i den nu då pågående speciella operationen i Ukraina.
Frågeställningen? Vilken? Kan du inte läsa och förstå fakta?
Där fanns och finns ingen frågeställning i det ENKLA FAKTUMET att det som DU påpekade var ren osanning. Nej, Indien håller inte deras FÅ S-400 högt oavsett om du så gärna vill att det skulle vara så!
Så då har vi frågeställningen - VARFÖR har Indien avbeställt ALLA ordrar på inköp av S-400? Är det för att som DU säger - att de tycker de är det bästa man kan ha för att skydda sig mot heliumballonger i styrfart? Eller, KAN DET HELT ENKELT finnas en seriös anledning bakom avbeställningen? Psssst.....Det spelar inte någon roll hur mycket en stackars apa i bur, IE RYSS, skriker ut lögner så kommer verkligheten lik förbannat inte ändras. Och att stackars inburad neandertalare, IE RYSS, dessutom TROR att lögner i kubik förändrar sanningen och verkligheten gör det hela än mer PARODISKT! För helvete...sluta nu parasitera på din omvärld och inse att även du har ett ansvar gentemot livet....det riktiga livet utanför lervällingen och att slicka röv på närmsta man som fyller ut din fars t,ttt,tttttuffa fotspår genom att anordna fotosessioner med sig själv ridandes på en förbannad krympling till häst (planerad idioti som till och med slår Monthy Python på fingrarna!) barkroppad för att understödja sitt SÅKALLADE FOLK. Och det fungerade också hahahaha. Säger allt om hur stagnationen inträdde i ditt avskrädes Ryssland.......sedan som du säger "urminnes tider". Att vara stolt över att vara dum är den yttersta av humor som går att finna i denna värld - tack!
Se nu till och VISA på Indiens NYA inköp av de förträffliga S-400 systemen, ok! För vi vill ju inte behöva belägga dig med att vara av falsk tunga och lögnspridare.