Hellre pridetroll än smygbög som tar ut sin interna homofobi på bögarna. Vad har bögarna gjort dig liksom? Har lärt känna flera riktigt bra bögar, bisexuelma samt transgenders. Detta har öppnat mina ögon väldigt mycket. Sluta vara så trångsynt.
Att stå upp för mänskliga rättigheter är det vettiga och rätta att göra. Förr i tiden brände man kvinnor på bål, nu demoniserar man hbtq. Lika primitivt och efterblivet.
Jag går inte på pride direkt, varför ska folk inte få gå på en parad och ha yttrandefrihet? Varför är du emot yttrandefriheten?
Ont:
Ukrainas låt förra året var riktigt bra, detta året var den okej men jag förväntade mig mycket mer då Ukraina har mycket mer musikalisk talang än det vi såg. Man får ha i åtanke att landet är i krig därav kan det påverka det tänker jag. Tänk ruslana längesedan, det var verkligen en vinnarlåt..