Citat:
Ursprungligen postat av
CuteTwink-I-was
Nja högsta domstolen har väll gott emot Trump i alla case som varit aktuellt sedan 20 januari. Gäller ju även för de dommare som tillsats av Trump själv
Nope stämmer inte, det är som sagt de lokala aktivisterna som placerats som bråkat.
Försökt stoppat utvisingar osv, vilket de inte har haft laglug backning för. Som högsta sen gått emot.
I vissa fall har han, som du säger, fått på pälsen. Men han har i dessa fallen haft kagen i ryggen. Men även i högsta domstolen har demokraterna lyckats få in sina aktivister.
Men i det stora hela går de på Trumps linje (Vilket hans jurister så klart godkänt) Vänstern har fått för sig att Trump bara "får för sig saker" vilket så klart inte stämmer.
Det hela kokar till slut ner till att sagda globalister enbart är intresserade av att producera fake newsflashar via sina mediakonglomerat.
Vänsterfolk är barn som inte lärt sig vad känslor är och hur man som människa växer genom att kontrollera dessa genom logik. De är väldigt lätta att programmera och hjärntvätta. Gång på gång på gång på gång.. De vaknar aldrig upp verkar det som.