Citat:
Ursprungligen postat av
Moretex
Du tror fortfarande på sanktioner och ekonomisk kollaps i Ryssland, tro du vidare i lugn och ro och låt inte mig störa dina fantasier. Har du tagit efter badpojkens rubriker? så orginellt.
Bäste Moretex, trådens i särklass största Lögnare och Pajas. Du kanske skulle läsa lite annat än vad du tar till dig från fasciststaten Rysslands propaganda?
Jag har tidigare länkat, speciellt för dig, till ryska källor som är bekymrade över den pågående ryska kollapsen men du vägrar att läsa.
Kollapsen är redan ett faktum med konkurser, flyg som inte kommer upp i luften, tåg som inte längre kan gå, sjukvård som inte fungerar, vägar som inte byggs, jag kan göra listan nästan oändligt lång men lögnaren Moretex gör en BagdadBob och hävdar att allt är bra.
Alla genomskådar dina ideliga lögner och historierevisioner.
Du är en förbannat obehaglig diktaturanhängare och lögnare som världen skulle bli glad av att bli av med.