Citat:
Ursprungligen postat av
Djicp
Är det inte Migrationsverket som bestämmer om någon skall få stanna kvar i Sverige. Vilka myndigheter har beslutat att hon skall skickas till Thailand?
Förstår verkligen mig inte på varför Sverige alltid slänger ut folk ifrån länder som sköter sig, medan människor som kommer ifrån muslimska länder och har hög statistik på brottslighet, får stanna kvar. Till och med när dessa människor begår brott, blir många inte utvisade.
Absolut är det Migrationsverkets beslut. Det är dom artikeln syftar till när dom säger "Ändå har myndigheten beslutat att hon ska utvisas".
Saken är den att Migrationsverket älskar Araber och negrer samtidigt som dom hatar Germaner, Slaver och alla Öst Asiater. Det ligger i deras arbetares ideologi.