Citat:
Ursprungligen postat av
Volotea
Hårig fitta är nog det mest avtändande jag kan komma på. Det är så ofeminint och ohygieniskt med pisspartikar och allt möjligt som gror där. Ja och tänk att få ett hårstrå i käften. Riktigt snuskigt må jag säga.
Hur kan man gilla hårig fitta, eller tycka det är okej med hårig fitta?
Jag ser det helt annorlunda än du – för mig är lite hår otroligt sensuellt.
Varför? För att det säger något djupare om hur vi ser på världen. Jag är pragmatisk, jordnära och ogillar ytliga fasader. Jag ser igenom spel och fasader, och jag attraheras av det som är äkta, ofiltrerat.
För mig handlar det inte bara om en preferens, utan om en filosofi. Att raka bort allt känns som ett försök att passa in i en idealbild, en illusion av perfektion. Men det naturliga har en rå, djurisk skönhet som inte kan fejkas.
Det är i det operfekta som sann skönhet finns. Det är inte det symmetriska, det felfria, som gör oss minnesvärda – utan de små detaljerna, det oväntade, det unika. Det är där attraktionen bor, det är där kärlek uppstår.
Jag läste av en händelse någon sån där tidningsartikel "Vad vi älskar med varandra - 5 par som levt i 30 år" och alla tjejer sa typ "jag älskar hans dåliga hårväxt" eller "jag älskar hans krokiga näsa" asså såna där imperfekta saker som vi älskar men du känns som en 17 åring och då förstår du inte tyngden i såna här saker.