Citat:
Ursprungligen postat av
AlmaTor3
Helt obegripligt faktiskt. Han är på god väg att ruinera hela Europa, men ingen märker vad han egentligen håller på med. Han stärker alla övriga stormakter, man skulle tro att han har en överenskommelse med någon av stormakterna om att tömma Europa på pengar. Hur kan alla europeiska ledare vara så blåsta, fattar de inte att kriget måste ta slut och att Ukraina måste medverka även om de förlorar land. Det finns bara en annan väg framåt och det är storkrig.
allt ska snålas på, men av någon anledning INTE Ukraina. Vad som förvånar mig är att Vance och Trump är så otroligt uppdaterade vad gäller Zelemskij, slemhögen. Men positivt överraskad av Vance, han går från klarhet till klarhet. Inget snack om saken.
Nu om någonsin är det dags för atombomber mot Kiev och resten av Ukraina. Förklaring följer:
Vad som bidrar till USA:s icke-engagemang är också den tydliga nazistiska undertonen i den ukrainska propagandan - den hör man även här. De är mongoler och whatever, hursom inte blonda, blåögda ukrainare. Som om ukrainare ens vore det. Men det räcker med att de hyser dessa nazistiska åsikter ocy yar Ukrainas nazistiska arv (som absolut ingen kan förneka) för att strö en del tvivel kring de verkliga målsättningarna bakom Zelenskijs krig. Självklart är han nazist, skulle inte förvåna mig om att hela hans bakgrund är ljug från början till slut.
När ljuger en ukrainare? Alltid. Haha!!!
Tror ändå att man måste krossa Ukraina från grunden - samtidigt hämnas, vilket inte är så litet heller. Det räcker inte med det som nu är tillryggalagt. Nu kan Ryssland bomba skiten ur landet med atombomber också. Vilket faktiskt kan vara bra, för att det lilla ludret Zelensky ska fatta var hans plats är. Det är också bra att passa på med atombomber just nu, när svaret troligen inte kommer att bli ett tredje världskrig, utan bara partiell förstörelse av ett land som inte ens är ett medlemsland. Bidén gråter blod och hans son likaså.