Citat:
Ursprungligen postat av
Titanicsurvivor
Betydelseglidning.
Mitt påstående gällde att Zelensky demonstrativt tackade det amerikanska folket och inte Trump som förhandlat fram en möjlighet till fred för hans land.
Den enda korrekta demokratiskt valda ledaren som satt i ovala rummet idag var Trump.
Att du vill blanda in Putin i soppa är för mig ingen åsikt. Vill du ha han levande i ditt sinne hyresfritt är det din ensak.
Det är väl det jag ser som problemet, en demokratiskt vald ledare som beter sig som ett barn och försöker få sin vilja igenom genom hot och mobbning. Till sin hjälp har han sin smått konstiga vice president som försöker hjälpa till genom någon form av avbryta så fort motparten försöker argumentera på ett vuxet sätt.
Att Ukraina inte kunnat hålla ett val under ett krig är en självklarhet för de allra flesta.
Att USAs president försöker köra någon form av vuxenmobbning med vi är störst så lyssna på oss annars jävlar är totalt stört.
Men en spännande värld vi lever i, jag tror iaf att den största förloraren i det hela är Trump men 90% av människorasen är dumma i huvudet (min egen åsikt) så vem fan vet vem vinnaren egentligen är 🥳