Citat:
Ursprungligen postat av
PantARN-
Vad är det för tankesätt? Det är människor, uppgifter säger 2 personer inblandade. Bilen har både voltat och brunnit, OMÖJLIGT att se dom då.
Hur kan det var omöjligt se dem?
Förklara så en enkel man som mig förstår. De såg snabbt vem ägaren är för det görs direkt när RDT kommer till platsen och de får fram ägardata på bilen. Så ser de ägare och de ser kanske också paret har barn. Kanske även det finns saker i en bil om man har små¨barn som väska för blöjor med mera. och detta var allt sönder bränt så inga spår fanns att det kunde vara barn med i bilen?
Du är kanske lite dum i huvudet eller mest vill in i trådar och skriva skit du inte har en aning om?=
Det är inte alls omöjligt se om det är en död människa i bilen!
Skum rinner snabbt av när de spolat bilen och hållit på med eftersläckning. Samt ena barnet var utanför bilen! Det hör alltid till man städar upp efter olyckan och ja det går på RDT s uppgifter att göra det. Där borde man upptäckt barnet.
Så mitt råd är du håller käften tills du vet något om det du diskuterar.