2024-11-20, 18:29
  #1621
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Kari82
Den tredje er jo gamle rykter, men vet ikke om de etterforsker den ennå, kanskje hans eks forteller om den i avhørene nå? Den i Tønsberg altså.

Hur kan en tredje vara äldre nyheter än den andra?
Citera
2024-11-20, 18:31
  #1622
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Sublingual
Det är en del av kungafamiljens kultur. Överheten har alltid svinat sig mot underfolket, en vacker tradition som vi bör vara måna om. Tänk vad mycket monarkin bidrar med till Norge!

Sjukt pinsamt…

Kollade första gången och såg Haakon uttala sig.

Shit vilken ”cuck”. Danskarna har ett ord får en sådan nörd, ”vatpik” bomullskuk…!


Ja det stämmer det du säger.

Kan ni tänka er vad monarker och aristokrater kom undan med förr i tiden….

FCK vilka svin och naturligtvis att under tex ryska, franska, iranska o kinesiska revolutionen avrättades, halshöggs, torterades , brändes o utrotades hela familjer inkl småbarn o spädbarn
Citera
2024-11-20, 18:32
  #1623
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av Tungsten76
Dagen etter voldtekten på Skaugum var lille Marius på shopping med Mamma Mette. Den gamle madrassen var kanske bevismateriale?

https://www.seher.no/kongelig/sammen-etter-skandalen/81993546

"Mor og sønn ble nemlig avbildet på en liten shoppingrunde i et møbelvarehus, der de plukket med seg litt ymse til eget bruk. Etter det Se og Hør får opplyst, kjøpte de blant annet en overmadrass."

Mette-Marit alltså, vad fan..! Och Haakon, vilken jävla sopa som står och pratar med journalister och förflyttar fokus till att det är han och Mette-Marit det är synd om!
Norge vi kan avsätta våra kungahus samtidigt, jag är på.
Citera
2024-11-20, 18:33
  #1624
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av KFCnogger
Han hade nog kunnat bli. Men ja, mycket knark och sexfester har han säkert varit på

Han är nog skyldig till massor av våldtäkter och misshandelsfall mot kvinnor och dödshot mot minderåriga killar osv osv osv.
Citera
2024-11-20, 18:36
  #1625
Medlem
Grenkomp GRKs avatar
Kriminaliteten ligger i släkten.
Citera
2024-11-20, 18:40
  #1626
Medlem
Citat:
26. september - under to uker etter at han ble pågrepet på en hyttetur på Skeikampen i Innlandet 13. september - mener politiet at Marius Borg Høiby skal ha begått en ny voldtekt, ifølge Dagbladets opplysninger.

Etter det Dagbladet får opplyst, skal den angivelige voldtekten ha skjedd i Høibys bolig inne på Skaugum, der også kronprinsparet er bosatt.

https://www.dagbladet.no/nyheter/siktet-for-voldtekt-pa-skaugum/82263053

Den 27 september skriver Se og hør at MM og Marius har vært på shopplng, kjøpt ny overmadrass.

https://www.seher.no/kongelig/sammen-etter-skandalen/81993546

Det kan jo ha en sammenheng.

Så kan man undre: Hvordan kan disse kvinnene bli bevisstløse og ute av stand til å motsette seg det som hender? Er det på eget initiativ de blir bevisstløse eller skjenkes de fulle/ dopes ned?
Citera
2024-11-20, 18:44
  #1627
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Undringar
1: Detta är världsnyheter som rapporteras av bla CNN så hade kungafamiljen gjort något ytterligare framträdande än det fjant-uttalandet som kronprinsen nyss gjorde det så hade vi också vetat, utanför Norge.

Det han sa var: ”Buhuu, så synd om mig som måste hålla en kort pressträff, jag vill vara hemma hos min fru som är det verkliga offret här. Vi säger inte ett skit, det är bara allvarliga anklagelser, vi understryker inte att våldtäkt, gängkriminalitet och våld mot kvinnor och dödshot och övergrepp i rättssak är förkastligt”.

Ok, tack. Med andra ord så försvarar hovet i Norge att de i familjen har ett äckligt vålds-pervo som misshandlar och våldtar kvinnor. De borde ta ansvar och mala ned Marius till fiskpastej, fiskkakor eller vad Mette-Marit & Haakon nu äter till middag. De pissar ju bokstavligen offren och deras anhöriga i ansiktet.
Citera
2024-11-20, 18:46
  #1628
Medlem
Helt klart årets vattenhuvud alla kategorier!

Norge e inte dumt
__________________
Senast redigerad av TurboGarbo 2024-11-20 kl. 18:50.
Citera
2024-11-20, 18:56
  #1629
Medlem
Hvor finner man alle disse bildene og videoene som "alle" snakker om? Alt fra runking i baksetet til å slikke underlivet til en ganske profilert dame som nesten kunne vært moren hans.
Citera
2024-11-20, 19:00
  #1630
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av Megabambino
Kan någon gutt eller pige som vet vad som kommuniceras i medier i Norge förklara:

1. Har det norska hovet bemött situationen kring Marius och på något sätt visat förståelse för brottsoffren? Det börjar ju bli ganska många kvinnor som Marius misstänks ha ofredat, hotat med våld, misshandlat eller våldtagit. Skadegörelsen han gjort konsumeras ju av den allvarligare brottsligheten.

2. Finansierar norska hovet Marius uppehälle? Dvs sponsrar Mette-Marit och Haakon detta äckliga slödder?

1: Jeg tror det er første gangen jeg hører at «vi tenker selvfølgelig på alle de berørte».

https://tv.vg.no/video/314408/kronprinsen-til-nrk-politiet-ma-fa-gjore-jobben-sin

2: Alle kongehus svømmer i milliarder så det er det minste problem.

Men fordi en neandertaler er bedre på risikoanalyse enn apehjernene rundt og i kongefamilien, følte de at det beste var å vase rundt med bind for øynene. Alle andre vet at katastrofen kunne vært unngått for mange år siden, hadde de (de rundt og i kongehuset) hatt noe som lignet det minste på baller.
__________________
Senast redigerad av Kanuttene 2024-11-20 kl. 19:13.
Citera
2024-11-20, 19:11
  #1631
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Bakvendt
https://www.dagbladet.no/nyheter/siktet-for-voldtekt-pa-skaugum/82263053

Den 27 september skriver Se og hør at MM og Marius har vært på shopplng, kjøpt ny overmadrass.

https://www.seher.no/kongelig/sammen-etter-skandalen/81993546

Det kan jo ha en sammenheng.

Så kan man undre: Hvordan kan disse kvinnene bli bevisstløse og ute av stand til å motsette seg det som hender? Er det på eget initiativ de blir bevisstløse eller skjenkes de fulle/ dopes ned?

Fremstår ikke bra dette.

https://www.vg.no/nyheter/i/yEVObK/kronprins-haakon-om-hoeiby-saken

"Vi som familie og som foreldre har vært opptatte av at Marius skal få hjelp, og jobbet lenge med at han skal få kommet et sted hvor han kan få mer hjelp, sier kronprinsen"

Ja de har jobbet bra på for att han ikke skal bli tatt for noe. Beskyttet av selveste PST, etter instruks fra mamma Mette!
Citera
2024-11-20, 19:13
  #1632
Medlem
Vad skall "shaman-prinsen" Durek ("jag taffsar på mina kunder") nu hitta på för att bräcka "flum-Marius" ("hela min släkt är drogmissbrukare och kriminella").
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in