Citat:
Ursprungligen postat av
Cryptoking
För alla som klagar på att Trump är dålig – till Anne Lind, Reinfeldt och andra i den här tråden: Trump har vunnit stort, det amerikanska folket har sagt sitt. Vad ger er rätten att döma? Ni är trots allt inte amerikanska medborgare.
Förövrigt tycker jag att Anne Lind och Reinfeldt skall bli avrättade på ett torg för allmänheten att se på, dem har inte bidragit med något positivt till det svenska samhället.
Det finns många som inte har bidragit med mycket, men de som ska lagföras och erfara straff för landsförräderi är de som aktivt har bidragit till de problem vi har.
Vad gjorde Trump fel under sina år vid makten? Jag tror inte att de som är emot honom kan ge något enskilt sakligt svar på den frågan, på samma sätt som Harris inte har kunnat besvara EN ENDA fråga om vilken politik hon tänker föra.
Det är rätt ironiskt att hon ändå har lyckats samla rätt så många röster enbart på negativt kampanjande och "orange man" bad. Är det för att de inte har någon politik eller är det för att deras woke-politik skulle få folk att kräkas?