Han har väl skrivit för Synskadades Riksförbunds medlemstidning, så det kanske är specialbrillor för halvblinda, åtminstone är glasen väldigt tjocka. Skriver man i den tidningen är man förmodligen synskadad själv, brukar funka så med medlemstidningar
Har inget gentemot tjockheten. Men vad är det för form på dem (och färg)? Ser ju inte klokt ut.
Ser iofs ut som en journalist, eller arkitekt. Inga illa menat mot synskadade...
__________________
Senast redigerad av Hussefar 2024-10-14 kl. 19:43.
Ganska öppenbart att Dumpen gjort bort sig angående 494, "gäddan" visste ju för fan att det var dom, och han är journalist. Nä denna gång förlorade Dumpen.
Ja, jag har mejlat alla som verkar ansvariga på blind-tidningen plus gäddan. Dock inget svar, det brukar seriösa företag göra typ "Vi känner tyvärr till händelsen, vederbörande är avstängd från sin tjänst". Det är bara medieföretag och universitet som inte svarar, rycker på axlarna, tycker det är ok.
Ja, jag har mejlat alla som verkar ansvariga på blind-tidningen plus gäddan. Dock inget svar, det brukar seriösa företag göra typ "Vi känner tyvärr till händelsen, vederbörande är avstängd från sin tjänst". Det är bara medieföretag och universitet som inte svarar, rycker på axlarna, tycker det är ok.
Enligt någon som är insatt i gräv-gruppen så har gäddan blockerat ordet dumpen på alla sina kollegors mail. Så skriver man ett mail som innehåller ordet dumpen kommer det att raderas automatiskt.
För övrigt är det en bekant till han som skriver om hans eskapader i Berlin. Bögorgier med bajs verkar vara det som lockar mest. Sist fick han tydligen någons bajs i ögat och drog på sig en krånglig ögoninfektion.
Vore väldigt intressant att få en siffra på antal homosexuella gäddor per capita.
Jag säger inte att alla homosexuella är ute efter småpojkar men det måste ju vara en otrolig hög capitasiffra.
Känns som att kanske en tredjedel är ute efter pojkar på dumpen? Är homosexuella då nån procent av befolkningen är det ofattbart högt.
Med samma logik skulle det vara vanligt bland heterosexuella att vilja förgripa sig på barn.
Jo det är ju vad all hans skit har som syfte. Hans yrkande om fiske. Att ibland är det bäst att släppa en fångst, underförstått då han. För han känner folk. Ytterligare en hint om detta när han drog upp detta med självmord.
Vi får ju se nu vilka kontakter han verkligen har. Kommer SVT, ETC etc till hans räddning. Att det var han som var ute på "jobb".
Varför skulle SVT eller ETC skriva om en random gädda där exakt noll tveksamheter har ägt rum från Dumpens sida. Det finns ingen vinkel överhuvudtaget. Tidigare rapportering har det, vare sig man gillar det eller inte.
Några av oss gillar Dumpen men kan hålla två tankar i huvudet samtidigt och förstå den problematik för anhöriga som har lyfts fram tidigare.
Senaste nappet är ett ypperligt exempel på att man bara ska låta pedofilen komma till tals, så att denne gör bort sig själv fullständigt. Jag tycker att Patrik och Sara är väldigt snabba i andra konfrontationer, med att avbryta pedofilerna så att dom inte hinner försäga sig men den här gången malde nappet på så mycket, att det inte spelade någon roll.
Klart en av de mer underhållande konfrontationerna på länge.