Citat:
Ursprungligen postat av
hanenhen
Nej det kan inte stämma.
Har varit i Italien minst 10 gånger. Helt fantastiskt. Trevligt folk, fantastiskt kulturellt och fantastisk mat.
Speciellt Sicilien är en favorit. Kan varmt rekommendera Trapane på västsidan. Det är precis som den bilden man ser på Kalle anka på julafton haha..
Mm, Italien är magiskt på alla sätt så känner inte heller igen mig alls. Inte besökt Sicilien ännu men var på Sardinien ett par veckor under förra sommaren och gillar ön starkt, speciellt portorotondo. Vi har pratat om Sicilien och skall kolla upp Trapani, hört att folk ibland flyger dit men reser sen vidare.
Är just nu på fastlandet, södra västkusten och var under förra veckan mellan Bari och Monopoli, detta var något helt nytt och bör besökas om man vill bo mellan olivplantage och vinodlingar.
Sorry för rape av tråd och åter till frågan: Turistresmålen i Turkiet skulle jag aldrig rekommendera någon att resa till. Även Bulgarien var en katastrof.