Citat:
Ursprungligen postat av
Gugugaga
Jo nu när man ser det hela på riktigt är det inte den kraft som man först tänker sig när man tänker på incidenten. Men hade han inte gått upp och lekt hjälte hade blondinen inte för evigt haft pajjat knä. Den första puttar han faktiskt ner med mycket större kraft. Den andra tjejen leds mer ner. Hade satt skadeståndet till 1mille, revideras ner från 3millar.
Trummisen ler och ser glad ut när han ser tjejerna dansa. Så djävla illa till mods verkar inte bandet tycka att tilltaget var.
Sedan gick de upp på scenen 3:13 in i videon. Han börjar gå upp 3:29. De dansade där i 16 sekunder.
Scengolvet verkar vara knappt en halvtrappa upp, så lätt att ta sig upp och lätt att flaxa ner för om man är dragen, så man kan hålla även klubben ansvarig för detta. Det ska inte vara så lätt för publik att ta sig upp och hade det varit lättare att ta sig ner, så hade hon ju inte heller trillat.
Sedan ser man faktiskt inte någon trilla nerför scenen i videon, så det kan ju mycket väl vara så att de fortsatt att festa på och sedan har det hänt något senare på kvällen där hon skadat sig.
Sådan typ av anmälningar har faktiskt hänt ett antal gånger genom åren, speciellt om de är fulla och inte har kvällens händelseförlopp helt klart för sig.
Det är ju inte heller jätteovanligt att folk som druckit alldeles för mycket faktiskt trillar merän en gång under kvällen, speciellt inte om vi talar om tjejer i högklackat.