Citat:
Ursprungligen postat av
Ashleybiden
Vad är det Trump har fixat exakt? Han låter varje stat avgöra hur de vill ha det? Trump själv är ganska neutral i frågan kring abort om du nu missat detta? Biden har dock sniffat på barn och sin dotter i många år nu. Han är ett rovdjur och kvinnor är livrädda för Joe!
Om du hade lagt den allra minsta tid och se vad du svarar på, så är det Roe vs. Wade.
Och detta vet vi Taylor inte gillar alls och hur donalds attackerar kvinnor, och på så sätt vet vi Taylor aldrig någonsin skulle stödja donalds.(Och nej, donalds är inte det minst neutral, utan donalds äger det som han tror de som står framför hen vill höra, så allt ifrån förbjuda abort och till abort vid 9 månader.)
Citat:
Ursprungligen postat av
rotebro-hasse
Det undrar jag med.
MAGA verkar gå ut på att oroa sig över vad taylor swift kanske kommer att tycka om 4 månader, och sedan bli upprörd över detta hypotetiska scenario.
Dom retar sig på att Taylor inte är intresserad av politiken på ett sätt så de kan smutskasta henne i åratal innan valet.
Och det dom har är att hon uppmanat folk gå registrera sig, och det gillar dom inte av någon anledning(varken registrera sig, eller faktumet hon inväntar valet sista månaderna(Den sista är min gissning bara.)).
Rätt lustigt att de retar sig på Taylor för hon väntar.
Och nu ropar dom att ska vi bli skrämda och vara rädda, undrar vem som sagt det, då inte jag.
Men däremot FOX har bete sig när hon sade att folk borde registrera sig som de hade sett den värsta skräckfilmen någonsin.(Så jag krasst inser det är bara ett försök till projicering, men vad de är skrämda om är en gåta, för de vill ju inte avslöja vad de är skrämda om.)
En sak jag tro vi kan se dock, det är att Taylor kommer ha en mätbar effekt, men en låg en.
Kanske Taylor inväntar något viktigt datum för valen, finns det några såna krig två månader före valet?
Citat:
Ursprungligen postat av
melvein
Det kan ju vara värt att påpeka att trådskaparen är en Biden-anhängare och att det mestadels är Biden-anhängare som skrivit i tråden om att Taylor Swift är en stark politisk kraft inför valet 2024. Vi andra har väl mest roats av denna naiva övertro på kändisars betydelse för utgången av politiska val.
Det har Taylor redan visat att hon är, och när procenten på registreringarna ökade med en hel del procent.
Så att hon har en effekt där är övertydligt, sen inte totalbetydande för utgången för valet.
Citat:
Ursprungligen postat av
GiatarrNenne
Ett litet påpekande bara: Man kan vara republikan utan att stödja Trump.
De är inte så himla många faktiskt, men visst finns det dom och de vägrar rösta donalds.