Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Som jag skrev till "Tissetiss":
"Bra förslag.
Jag skulle också vilja se hårdare straff för de poliser som läcker information till gängen. Det är så jävla vidrigt med korrumperade poliser, det förstör så mycket på flera plan.
Det borde troligen också upprättas en oberoende enhet utanför poliskåren som granskade poliser och deras arbete."
Ja, du gillar att upprepa din idioti. Att kvinnliga poliser existerar i stor omfattning inom polisen är ett resultat av feminism. Därmed är det också ett resultat av feminismen att poliskåren nu läcker som ett såll till gängkriminella och varför gängen tagit över samhället.
Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Men att förbjuda kvinnor från att utbilda sig till poliser skulle inte lösa något eftersom gängen då bara riktat in sig på manliga poliser.
Utan samma resultat. Anledningen till att gängen siktar in sig på kvinnliga poliser är för att det är så mycket enklare.
Kvinnor har inte i polisen att göra. Även om kvinnliga poliser inte hade särat på benen för kriminella blattar och varit korrupta så är kvinnor helt odugliga som poliser. Det är därför man måste kvotera in kvinnor för utan kvotering hade det knappt funnits en enda kvinna inom poliskåren. Kvinnor klarar inte av att uppfylla kraven.