Citat:
Ursprungligen postat av
Thelonegunman
Angående terrorattacken i Moskva just nu kan det givetvis vara islamister men annars är det hela den förutsägbara kedjan som följer med att Putin fejkval där han blir tyrann officiellt.
Dvs SMO benämns som "krig", en false-flag attack med många döda och slutligen en mobilisering.
Det skulle inte förvåna mig om när de hittar terroristernas gömställe så är det dekorerat med diverse hakkors, Hitlerporträtt och andra naziattiraljer och givetvis det mest avslöjande attributet av alla - Sims 3.
Med barnamördare v.puttin och fascistryssland är det svårt att säga. Visst kan det vara en äkta terrorattack (det har ju hänt tidigare i ryssland), men det är ändå väldans lägligt några dagar efter B-röstmagnet puttlers storseger med 487% av rösterna, och några timmar efter att Kreml på förmiddagen kallade Ukrainakriget för ett krig för första gången. Vi får hoppas att dynghögen puttler också stryker med under kvällen.