Citat:
Ursprungligen postat av
aklagarmyndigheten
Nu fattar jag demokraternas taktik att hitta på dessa galet enorma skadestånd. Deep State vet mkt väl att ingen människa kan skrapa ihop detta för att kunna överklaga, precis som det är lika osannolikt att demokraterna/deepstate vinner i en andra omgång där domarna inte är kriminella.
Märkligt system hahahaha men det är så här de vann valet. Helt fantastisk taktik. Jag är riktigt imponerad över de som planerat och samordnat det här. För båda skadestånden är ytterst oväntade. Finns ingen koppling tillverkligheten. Domarna är rent ut sagt extremt korrupta.
Återbetalningen är vad donalds undanhållet i skatt, och sen ränta på detta.
Det är inte demokrater som begått bedrägeri och skattefiffel, så varför du tar in något sånt irrelevant är en gåta.
Inte heller är det ett skadestånd, det är återbetalning.
Och det blir inget överklagande om inte donalds sätter in pengarna i Escrow som är brukligt vid överklagande.
Varför du pratar m val och demokrater, det bara berättar du har inte en susning om vad detta är, och att donalds gjort ett bedrägeri och skattefiffel som nu donalds är ålagd att betala tillbaka.
Citat:
Ursprungligen postat av
FasterAster
...
Att han retas nu genom att låtsas att han inte har pengarna är enbart taktik. Hoppas du inser att Trump har kontanter så det räcker. Du är väl inte dum heller?
Det får vi hoppas, dock har vi lärt oss att donalds har inte $400-500 miljoner i likvida medel, utan det är endast runt $100miljoner.
SÅ frågan är, vem ska ställa upp med de resterande pengarna för överklagandet ska komma i effekt?