2024-02-07, 17:42
  #673
Avstängd
Citat:
Ursprungligen postat av DenVildeSvensken
Toker Carlson är primärt ute efter rubrikerna om att han ska "intervjua" Putin. Toker är en narcissist med grandios självbild och thats it....... fyllepladder

Alla dessa saker kan vara sanna....eller inte, angående Tucker Carlson, det spelar ingen roll.
Att höra vad Putin anser är en självklarhet om vi i väst verkligen menar allvar med yttrandefrihet och vikten av balanserad och rättvis mediabevakning.
Är det för avancerat för dig att hålla mer än en tanke i huvudet samtidigt?
Citera
2024-02-07, 17:42
  #674
Medlem
VetVemDuArs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Gopnikk
Intervjun blir vad den blir, kanske ett monumentalt fiasko men man behöver åtminstone inte fundera på vilka som är Putins ord och vilka av dem som är lagda i hans mun av mainstreammedia.
Sant. Toker är känd för att vara fullständigt opartisk och helt utan egen agenda! Inga vinklade drivna frågor mot liberaler eller medhårsstrykningar åt tok-högern.

Äntligen en helt objektiv journalist! Nu slipper man tänka själv och kan tryggt okritiskt lägga sig Tokers famn.
Citera
2024-02-07, 17:46
  #675
Medlem
Kedoxs avatar
Har intervjun redan skett eller finns det ett satt datum?
Riktigt spännande att höra vad Putin har att säga om han får prata direkt till väst.
Citera
2024-02-07, 17:48
  #676
Medlem
Självklart är det en lysande idé att intervju Putin, jag är alltid intresserad av att höra personer med helt skilda värderingar och principer argumentera för sin sak.

Om Hitler var vid liv, hade ja velat lyssna på han också.

Tucker är större än alla media kanaler tillsammans, va ett otroligt smart drag att ”säga upp sig” och köra eget.

Putins intervju Kommer generera hundratals miljoner visningar och detta pga det enorma intresset för vad jag beskriver ovan.

Det är just av denna anledning, personer som Lex F eller Joe Rogan blivit så stora.

Förvånande med så många negativa kommentarer kring detta, trodde inte woke vänstern hängde på Flashback ??
Citera
2024-02-07, 17:55
  #677
Medlem
Melange5738s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av knash
Sean Hannity och Jeanine Pirro sa också saker om dominon men fick inte sparken.

Ja men de retrakterade sina påståenden när det bevisats fel men Tucker gjorde inte det utan fortsatte. Det är inte bara en nyansskillnad.
Citera
2024-02-07, 17:59
  #678
Medlem
Duvlorts avatar
Hade hellre sett Janne Josefsson intervjua Putin...
Men något sådant hade aldrig Kreml godkänt.
Citera
2024-02-07, 18:01
  #679
Medlem
Jag är också nyfiken - men det kommer ju bara malas sådant som man redan vet.

Tuckers uppgift i sin megalomani är ju nästan diplomatisk också - eftersom USAs privata sektor sträcker ut handen mot Kreml. Man kan se ryska propaganda ministeriet blir glada.-

Ryssarna har en programledare som kommer att kommentera att detta är det bästa som hänt sen skivat brö
__________________
Senast redigerad av Bismaerkt 2024-02-07 kl. 18:05.
Citera
2024-02-07, 18:05
  #680
Medlem
Nostradumbasss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Duvlort
Hade hellre sett Janne Josefsson intervjua Putin...
Men något sådant hade aldrig Kreml godkänt.

Hahaha. Janne Josefsson? Sveriges i särklass största grindvakt. Han fungerar bara i Sverige. Jag är helt överraskad när jag läser den här tråden. Synnerligen många är synnerligen skitnödiga nu. Men det alla skitnödiga missar är att den här intervjun inte är det som kommer att inleda någon förändring. Den är en följd av förändringar i världsläget som redan har skett.
__________________
Senast redigerad av Nostradumbass 2024-02-07 kl. 18:07.
Citera
2024-02-07, 18:06
  #681
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Melange5738
Han fick sparken för att han hittade på massa skit och ljög i direktsändning och kostade därmed Fox massa pengar. I verkligheten så finns det konsekvenser för ens agerande.

Du är tyvärr lurad till 100% av de som påstår Tucker hittade på en massa skit. Blir mörkrädd att det är så MÅNGA som förda bakom av ljuset. Tragisk!
Citera
2024-02-07, 18:07
  #682
Medlem
knashs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av bema56
Det var väl Fox som sparkade honom? Är Fox det som du kallar etablissemanget?
Ja såklart, de må va konservativa men hallå. Rupert var emot Trump från första början men efter han vann 2016 så blev Fox "trumpy" för det är ändå bra för affärerna I slutändan. Men Trump gillar inte Fox och vise versa.
Det är lättare att säga vilka medier som inte ingår i etablissemanget, Tucker Carlsson network, Musk´s X, Rumble o Trumps truth social är de största.
Citera
2024-02-07, 18:12
  #683
Medlem
Duvlorts avatar
Det hela är väl tänkt att kratta manegen för Trump i det kommande valet.
Kriget är intern angelägenhet för Ryssland och inget för USA att lägga sig i.
Citera
2024-02-07, 18:13
  #684
Medlem
Melange5738s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Fightforfreedom
Du är tyvärr lurad till 100% av de som påstår Tucker hittade på en massa skit. Blir mörkrädd att det är så MÅNGA som förda bakom av ljuset. Tragisk!

Det är du som är förd bakom ljuset, han ljuger konstant, han är inte objektiv, han frågar inte svåra frågor osv.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in