Citat:
Ursprungligen postat av
Dotrust
Alltså vilken nedvärderande video. Står för dörren och filmar Linnea fast man tydligt ser hon inte vill visa ansiktet. Allt för deras views, vidrigt beteende. Så jädrans integritetkrnkande.
Och Vad har anjo med allt och göra? Låtsas sig vara nån jocke 2.0, hem och ta hand om sin egen familj istället för att leka domare i chrippas liv
Förstår inte om de nu värnar om barnet varför är dom de personer som fortsätter sprida saker på nätet och gör en clown show av de hela och dela hela barnets trauman uppväxt på nätet som hon kommer kunna se när hon blir stor
Det är obegripligt.
Ifrågasätter man för mycket och/eller lägger ihop fakta, då ska man hängas ut till allmän beskådan...
Någon ska "ställas till svars" för vad som präntats under ett anonymt användarnamn på flashback...
Människor kommer alltid att skvallra, tycka och tänka, dela teorier, tramsa, trolla eller föra mer allvarliga samtal på nätet, iom att samhället ser ut som det gör.
Vad dessa offentliga personer måste förstå, är att kritik hör till.
Om "sanningen" svider, tänk efter då för fan, det är det jag vill förmedla.
Varför ska hela internet följa några personers liv, som om det vore en realityshow?
Ingen människa står över lagen.
Att Chrippa åkt räkmacka in i kändisvärlden kan ingen förneka.
Storebrorsan har byggt sin karriär på draman och realityshower, jag förvånas över hur mycket som gjorts, när dom hade nyfödda Lunis och massor av människor i Lundellhuset, lajvsändningar då människor kunde ringa in till huset?! Som ett eget bigbrother? Det är så mycket som gått mig förbi och jag blir mörkrädd.
Det kallades på polisen, stenar kastades, sabotage genomfördes mot huset, allt skedde lajv...why?!
Vad är det för fel på dessa uppmärksamhetssökande människor?!
Sen ska följarna lämna dom ifred, dom behöver sitt privatliv...en vecka senare drar något nytt drama ogång, med hetsjakter.
Det som skett nu, är väl Chrippas egna önskan, ingen kan styra över någon annans känslor och bestämma vem man ska vara kär i och ihop med.
Vad Linnéa önskar vet jag inte, men troligen inte detta hotfulla kränkande drev.
Oerhört tragiskt.
Detta är inte en realityshow.