Citat:
Ursprungligen postat av
fido1986
Sol-Angelica - Dumpens nya krönikör.
Verkar försörja sig på att föda barn. Arbetslös och ensamstående med sina 3 döttrar i en hyresrätt i Gävles motsvarighet till Rinkeby. Hon har tydligen en unge till som bor någon annan stans.
Verkar ha pluggat allt man kan plugga men slutför inget. Men hundjävel har hon skaffat. Verkar byta hårfärg som jag byter kallingar.
Om jag vore henne skulle jag fokusera på mina egna barns uppväxt istället för att titta på andras. Oddsen för att det ska gå snett hemma hos henne känns ju inte jättehöga.
Finns det ingen normal som jobbar på Dumpen?
Vad har det för relevans när du tittar på resultatet som Dumpen uppnår?
Förklara gärna hur du ser på "statusen" i samhället kopplat till det arbete som Dumpen utför?
Känner du att många av "gäddorna" verkar vara reko människotyper som är genomärliga i konfrontationerna?
Det kan kanske indikera att du bör byta fillingarna oftare är hon byter hårfärg - ja, jag vet, irrelvant kommentar, men tycker att du kan fundera lite extra kring vad en konfronterad "gädda" har i sin vision.