Citat:
Ursprungligen postat av
Russiannotsweed
Räven borde nog aldrig ha gett sig på sina egna för vad liksom det handlade om någon skuld och beslagtagna droger för 100 mille. Det finns en tråd där räven hade typ försökt trixa o mixa bort droger från abdo. Han hade typ kört nåt dubbel spel redan där så tror jag att han drabbats av nån överdriven självkänsla. Man tjänar ju på att vara lojal iaf mot sina egna i den branschen. För nu när det kommer till kritan så har man ju ändå bara sina egna lojala vid sin sida.
Skulle han bara varit ödmjuk så skulle han ha kunnat dra sig tillbaka med stil.
Precis. Hade det varit HA tillexempel som styrde som förr så hade "gatan" fungerat som gamla skolan fortfarande. Det hade inte varit kaos i detta land och våra kids hade inte sett upp till detta på samma sett.
Ha är smarta. Även om ja hatar kriminalitet idag.
Dessa "nätverk" är ett gäng individer som fick storhetsvansinne av pengarna. Internet grupper, flugsvamp, archetyp, facebook "ortens blocket", wickr grupperna. Och jag var en av dem som skapade många av dessa grupper vilket jag skäms för idag.
Lite som att internet kom till världen och folk började surfa.
Som du skriver hade han varit lojal så hade han inte haft problem idag.
"Tyvärr" så vill alla dessa bli "störst" och ta över världen tills dom sitter i en källare med en picka i pannan eller förblöder på en gata någonstans. Dom gör vad som helst för cashen.
Storhetsvansinne med andra ord. Ingen sikt på framtiden.
Så jävla trött på att det kunde gå så här långt av "lite internet beknande"
Nu ska ja lugna mig innan nerverna tar över helt.