Citat:
Ursprungligen postat av
MudOven
Sen så kan han väl omöjligen vara 26? Han ser ju bra mycket äldre ut. Typ gamling med babyface
Jag sitter just nu och försöker luska fram hans identitet. Jag utgår också från att han är ganska mycket äldre än 26. Hans röst och sättet han pratar, sättet han är cementerad i sitt yrke och det faktum att han har fru och en femåring (det
kan man såklart ha vid 26 års ålder, men genomsnittsåldern för en förstagångspappa är 32). Och sen ser han såklart äldre ut. Jag skulle placera honom i spannet 35 - 40. Dessa gäddor vill desperat anses som attraktiva av unga tjejer igen, så såklart ger de sig själva generösa åldersrabatter.
Han heter Fredrik, huruvida hans efternamn faktiskt börjar på S kan vi dock inte vara säkra på. Kollar igenom 30ish-åriga Fredrikar i Lindesbergtrakten på Ratsit och försöker matcha med profiler på sociala medier, eller inlägg från den anpassade högstadieskolan som finns i metropolen. Har visat sig vara klurigt, men hoppas på utslag snart. Alltid en lika go känsla när man lyckas knäcka identiteten på gäddjävlarna, och den här är extra irriterande.