Citat:
Ursprungligen postat av
Iradeorum
Försök att fatta att du är ett rysshatande kioskmongo som har fel om allt. Det är humor att du argumenterar emot dig själv och skiter ur dig det ena självmålet efter det andra. Ryssarna slaktar just nu slaver på löpande band så med din logik borde ryssarna vara anti-slaviska men istället har du påstått att ryssar är pro-slaviska.
Pro-ryska skulle jag skrivit. Fel av mig även om de låtsas bry sig om ryssar i Ukraina. De är chauvinister och skiter förstås i alla andra. De slaktar vita slaver och alla andra som inte vill böja sig för dem, utan att tveka. Etniska ryssar dör en massa där, dödade av andra ryssar, utan att de bryr sig.
Citat:
Ursprungligen postat av
Iradeorum
ZOG=den anglojudiska hydran. Anglosaxare och judar är ett. Därav hatpropagandan i väst mot Ryssland som bekämpar ZOG.
Men du bedriver hatpropaganda mot vita i väst, så då hamnar du förstås i samma grupp som dem. Du ingår i den ryska Hydran. Hur ser din näsa ut egentligen. Hur ska man se skillnad på dig och en jude. Svar: Det finns ingen. Samma sak,
samma narrativ.
Citat:
Ursprungligen postat av
Iradeorum
Kan inte du roa mig med att berätta vilka vita grupper i USA som är undantagna judarnas antivitism? Så jag får mig ett gott skratt.
Kan du berätta för mig hur de bedriver antivit propaganda mot ryssar. Nej det kan du inte. För det har aldrig hänt. För att de flesta i väst och stora delar av världen, ska tycka illa om ryssar, behövs ingen propaganda, för, man går efter hur ryssarna beter sig och det är inte vackert.
Citat:
Ursprungligen postat av
Iradeorum
Du är totalt förvirrad och troligen psykiskt störd. Tidigare erkände du att judar sprider antivitism och annan kulturmarxism i väst. Du hade inga invändningar mot det jag lade fram om judisk-marxistiska Frankfurtskolan. Tala om varför du tror att ingen kulturmarxism whatsoever existerar i Ryssland?
Jag har förklarat, gång på gång vad jag menar. Men om du inte kan läsa vad jag skriver, är det inte mitt fel. Det är en brist hos dig. Jag förstår förstås att du fattat det, men försöker låtsas som du inte gjort det, då du inte klarar av att besvara det. Så istället för det, försöker du upprepa dina dogmer. Men du kommer inte vidare.
Ryssarna använder samma metoder som Frankfurtskolan skapade när det gäller att skapa narrativ som de använder som propaganda. Som de narrativ du nu patetiskt försöker framställa. Så de är klart inspirerade av postmodernismen och dess idéer. Men som vanligt blir det skit av det. För de förstår inte hur västerlänningar tänker.
Så inget du skrivit, visar något annat än att du driver samma narrativ som judarna mot vita i väst. Precis som jag sagt hela tiden. Du, judarna och ryssarna. Nu har du väl nästan börjat erkänna det och att det är en del av den ryska propagandan.