Citat:
Ursprungligen postat av
Merrybum
Det tror jag inte du behöver oroa dig för. Köpet han ny bil, och dessutom tuff bil, kommer det inte att dröja många nanosekunder innan han visar upp den. Vad vilken bil man har skulle ha med manlighet att göra har jag svårt att förstå. Män med stor kuk och naturlig självsäkerhet kan köra en Fiat Uno och vara långt mycket manligare än en snubbe som glider i värsta värsting bilen.
Om Chrippa vill ha fetbilen, så har jag inga åsikter om det. Förutom att jag känner mig lite beklämd. Det har snackats om att han har värsta ges bilen i denna tråden. Och så poff köper han fetbilen, asså hur påverkad blir han av tråden. Funderingar på vad tråden skulle få honom till dyker upp.
Jag tror han börjat dra in bigga cash och vill njuta av livet nu. Innan han blir för gammal.
Att ha en Balenciaga tröjja för 8tusen och köra en skitbil lirar inte alls.
Klart man ska köra Porsche då.
Handlar om hela stilen. När pengar finns, då ska det vara stil hela vägen.
Blir ju big fail när kläderna man har på är dyrare än bilen.
Kul att han börjat njuta av livet, och dumpade slavjobbet+rökaren.
Ung fin tjej, fin bil, fina kläder , glidar arbete som Youtube om man gillar det, ja allt detta gör varje man i hans ålder gott.
Det får vara nog med skitjobb, skitbilar, feta tanter nu. Man lever bara en gång fan.
Vi män ska inte ta skit mer.