Citat:
Ursprungligen postat av
HaltaLotta80
De har bott i Skinnskatteberg ett tag nu. Är det inte konstigt att ingen verkar sitta på mer info om dem? Med tanke på att det är ett litet samhälle borde folk ha lite mer koll på vilka det är. Tänker att barnen kanske gått på förskola? och att personal / föräldrar borde känna igen barnen eller S*fi och J
*mmy?
S Har iallafall haft jobb och därmed rätt till förskola men om J varit arbetslös har ju 3 åringen rätt till 15 timmars förskola lika så om någon av föräldrarna var föräldraledig med den yngsta?!
Det verkar som dom inte haft så stort umgänge här i byn.Hälsat på grannar å så men inga som man sett så mycket eller hört något om. Pappan verkar vara den som varit mest med barnen faktiskt. Har ofta sett honom ute med dom och på väg till lekparken som ligger nära där dom bor. Inte hört mycket rykten på byn heller. Bara det som nämnts redan,otrohet . På platsen där det hände ser man på bilspåren att hon kört av vägen men höger sida av bilen i diket. Inga ljus eller blommor/nallar på platsen för tragedin men många har varit i kyrkan under helgen och tänt ljus. Vi som bor i byn är nog alla berörda och det är svårt att ta till sig att det ens hänt. Å man frågar sig ju varför??? Men inget svar på det än å inte så mycket spekulationer heller som man kanske väntar sig...Barnen verkar inte gått på någon förskola och det verkar som pappan varit pappaledig nu på senare tid.