Citat:
Ursprungligen postat av
rubin22
Du får väl spekulera om allt från att hon mobbats och slagits av sina syskon, det är ändå föräldrarna som har garantansvaret.
Just nu är det ju föräldrarna som är de skyldiga, så kan vi inte vänta med att ge oss på dessa barn?
De är mest troligt också offer.
Det är ingen som "gett sig på" barnen. Allt det handlade om var en ren spekulation. Att föräldrarna är ansvariga är det heller ingen som har bestridit.
Men ja, vi kan släppa allt det där för det handlade som sagt bara om en i raden av olika spekulationer. Hur det verkligen ligger till både när det gäller föräldrarna och resten av familjen lär bli tydligare när väl FUP blir offentligt.
Vad jag är mest nyfiken på, utöver det faktiska händelseförloppet, är vad man menar att mamman lider av för psykisk störning, men även i den frågan får man nog vänta på FUP.