Citat:
Ursprungligen postat av
Severloh
Aldrig hört talas om, men det är helt sjukt att svartskallar ens får ha ledande politiska befattningar i Sverige.
Sverige är nämligen ett av dom länder där den "Islamiska världen växer". Man kan säga att den bäst frodas i lugn och ro i kontrast till krig och kaoset i någon sandöken. Samt att den i kaoslika subventions,klan och kriminella förorts områden trivs bäst. Att en Muharrem Demirok eller som du kallar utländska namn "Svartskalle" leder ett parti är i otakt med tiden. Det kommer bli tvärtom, där "Hvita politiker" sållas bort, som hvita arbetande medborgare.
Citat:
Ursprungligen postat av
Christopher.
Antar att det är en pedofil?
Troligtvis är inte Muharrem Demirok en (dömd)pedofil, det skulle vara svårt att bygga upp en Politisk karriär(förutom inom Centern,V och Socialistiska partier) tänker jag. Men i svallvågorna efter kan ju en del av dom Pedofila inslag vi sett,komma upp i den Politiska agendan och i samhället i övrigt Frågor om att gifta sig med barn, Hederskultur,Djursex och annat berikande som pågår i MENA länder är en het potatis,men det händer i dagens Sverige bakom kulisserna.
Citat:
Ursprungligen postat av
Rouen
C har haft lite otur med sina partiledare sedan 2001 så den här Demirok lär föra traditionen vidare (baserat på hans mindre genomtänkta uttalanden). Jävla pajasparti, Fälldin måste vända och vrida sig i graven.
Eftersom Partiet har nära band med globalismens hänförare likt dom flesta andra Partier närmar sig. C har varit tidiga med EU vurmande,HBQT och allt annat som Woke,Söndra och Härska metoden innebär. Ett parti som mest vänt,för sin egna överlevnad. Men så attacker och på vänligt vis infiltrerar Globalismens klor,alla länder ända in i benmärgen eller deras folk och resurser
Citat:
Ursprungligen postat av
Plukke
Inte så bra genomtänkt här.
Varför envisas att ta fram en från förorten som skall leda ett parti som förut har representerat landsbygden?
Har han bott på landet? Orkar han gå upp kl 05.00 för att mata kor och höns för att därefter ta traktorn och hämta mer hö och göra så 24/7 i flera år? Lätt att gå till Lidl och köpa mjölk förvisso om man är uppväxt i Vårby.
Som jag påpekade i tidigare inlägg som svar, tänk dig att Globalisterna byter "fågelskrämma". För att spela rollen så handlar det mest inte om vad man nu väljer att klä "fågelskrämman" med. Kjoltyg,Kippa,Keps eller "Snickarbrallor". Man har förberett inom partiets ramar,att mjölka ur det sista av den Småländska landsorts inavlet. Inför nya tidens maktförhållanden samt "val" kanske Demirok ska föreställa en Bondeson från Mellanöstern som ska dra till sig mer Invandrare öster(som oftast bor i städer) Om han är uppvuxen i en Kamelfarm,Betongbarn eller är en Högutbildad rikemäns som spelar ingen roll. Det ska "säljas" för publiken.
Citat:
Ursprungligen postat av
Kickan
Kan så vara. Men det han är dömd för är två fall av misshandel.
Dessutom kallade han det själv att han och ett av offren "tjafsade". Gud vad jag hatar det gullifierande ordet. Brukar betyda att de misshandlat någon. Just så.
Kanske därför han kan bli en värre agitator,än landsförräderi & Pedofilvännen Lööf. Han vet hur man sätter stopp på ett tjafs✋
Citat:
Ursprungligen postat av
BestCoast.
Hur mycket jag än avskyr Annie Lööf, så är min spontana känsla att detta inte är ett lyft för Centerpartiet. Nej de lär nog dippa några procent om han faktiskt blir vald.
Jag tror man inom citationstecken ökar sin popularitet enligt valsiffrorna. Tänk dig Centerns historia till vad det är numera. Att det inte blev en Imam, som förespråkar barngifte,Sharialagar med mera är väl ögonbrynshöjande. Fast i väntan på nästa Partiledare eller att man lägger sin röst på S/Nyans eller V🤷