Citat:
Ursprungligen postat av
HepCat-X
Det viktiga nu är emellertid att få fred. 98% av personerna på det här forumet visste knappt var Ukraina låg på kartan för ett år sedan.
Det här är bara så genomuselt argument, de flesta utav oss har gått i skolan och kan antagligen sätta ut de flesta av världens länder på kartan inkl huvudstäderna.
Men, ditt påstående kanske bygger på 98% av de få vänner du har? (Misstänker dock att du inte har några vänner utan mer som PSTQ omges av ansikten du känner igen).
Sverige har historiskt starkare band till Ukraina än till ryZZland och bara där igenom är vi villiga att stötta Ukraina men på det så har alltså en "superstat" anfallit ett mindre land, i Europa, utan legitima skäl och begår fortfarande brott mot mänskligheten, läs: Mördar, torterar, våldtar kvinnor, män samt barn och djur. Som bonus snor dom allmänt allt dom kan komma över.
Sådana urusla djur som ryZZarna visat sig vara måste kväsas. Förhoppningsvis fortsätter Sveriges stöd med min personliga förhoppning att det kommer utökas.