Citat:
Ursprungligen postat av
Invektiv72
Underbart språkbruk. Bagdad Bob är grön av avundsjuka.
Dom underlägsna ryzka trupperna LYCKADES dra sig TILLBAKA…!! 😜😁😂
Hur i all världen kan det komma sig att världens största och bästa armé med miljoner soldater till förfogande nu plötsligt är underlägsna i antal?
Är det samma efterblivna clowner som klantat till det, som vanligt? Nån som glömde att tanka fordonen? Beställde för få cyklar?
Fan, den här ryzka armén är ju en PARODI på god krigsföring!
”möjligt att ryssarna lyckats återställa sina radarsystem som slogs ut”.
VA? Slogs dom ryzka radarsystemen ut? Av några ukrainska bönder beväpnade med högafflar? Hur bar dom sig åt? Stack hål på dom roterande delarna?
Men vad bra att pontonbroarna fungerar så att ryzzarna får igång logistiken. Vi vill ju inte att dom ska ge upp på grund av hunger, mycket bättre att de blir slaktade och nermalda till jordförbättring av den ukrainska krigsspparayen.
Citat:
Ursprungligen postat av
monarkiknullaren
hur går det för ukraina din fucking jävla demonpedofil? hur går det???
Riktigt skapligt, tackar som frågar.
Dom har tagit tillbaka 5000 kvadratmil, bara senaste månaden, från piss-ryzzar som flyr i vild panik.
Dom har snoppat av Putins 20 miljarderkronorsbro från all tung trafik. Tusentals med lastbilar och långtradare står just nu och väntar i veckor för att ta sig över Kertjsundet.
23 flygplan skrotades på 5 sekunder i två smällar på en flygbas. 23 flygplan till ett värde av 6 miljarder kronor.
Med lite flyt blir det slakt av 20 000 ryzka sexualsadister i den där fickan vid Kherson snart.
Och snart kommer kylan på riktigt!