2022-09-14, 11:21
  #1645
Medlem
Megatrons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av jnilsson
Hon skulle säga "Vilken segerhelg!" och snubblade på orden. Titta på klippet och man ser att hon är rejält onykter och uppspelt.


Det är till att vara fin i kanten, när det passar. När Gardell kallade Viviann Franzen "fascisthora" trots att han är livrädd för mångkultur hade du inget att invända. Så fungerar din infantila hjärna.


Du är som sagt infantil. Du har ett barns förstånd.

Infantil infantil infantil, du är som en repig skiva!

Vem säger att Jonas och Fredrik är rädda för mångkulturen? Är det samma som att man inte vill bli utsatt för hatvåld? För mångkulturen skapar hatvåld? Vad har det med att kalla Viviann Franzen för en fascisthora? Ska vi sluta "hyckla" och börja heila allihopa eller?
Citera
2022-09-14, 11:31
  #1646
Medlem
Megatrons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av jnilsson
I den här tråden har du fokuserat hårt på Gardell och rövhål...

Ni tycker förmodligen båda lika illa om Riks (utåt) och mångkultur (inåt, inte utåt).

Frågan om ni båda gillar rövhål lika mycket lämnar jag obesvarad.

Jag jämförde precis med att se på Riks som att krypa in i ett rövhål. Jag sa också att jag tyckte Riks var skit. Jag är inte vänster och jag har ingen aning om vad Jonas tycker om mångkultur inåt, vet inte heller om jag bryr mig så mycket om det. Jag bara sa att det var roligt att han bad hororna om ursäkt. Men hans uttalande får ju stå för honom. Men Rebeckas förnedrande och högst olämpliga beteende är patetiskt, men det är väldigt roligt att hon bekräftade hela vitmaktsstanken som SD försöker tvätta bort. Det är också roligt att de som är mest upprörda här är alla smyg och öppna rasister/nazister som likt barn (du gillar ju sjukligt att dra paralleller till barn) kör den klassiska "ah men du ra!".
Citera
2022-09-14, 11:33
  #1647
Medlem
Dylans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av develi
.

Rebecka är nog helnöjd med stödet och SD likaså.

Klockren sammanfattning; du har verkligen fångat essensen i mitt inlägg. Jag står bakom allt till 100%.
Citera
2022-09-14, 11:34
  #1648
Medlem
Megatrons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ArgusOne
Är du något form av satirkonto? Heila och mörda bögar är alltså något du anser att SD sysslar med senaste veckan?

Nä, du får läsa de kommentarer jag kommenterar. Det är ju jnilsson som tycker det är roligt att bögar bli misshandlade/dödade. Han kanske också röstar SD, vad vet jag.
Citera
2022-09-14, 11:37
  #1649
Medlem
Dylans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av GorillaGulleGull
De som inte förstår att detta är en del av en stadig förändring av det sluttande planet kommer aldrig någonsin att förstå det. Nästa vecka normaliseras något annat. Med ytterligare en axelryckning. För nu när vi är här så kan vi rulla vidare.

Ja precis, och det är alldeles underbart. Trump 2024!
Citera
2022-09-14, 11:37
  #1650
Medlem
Megatrons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Falukorvsrullader
Hur många gånger måste du ljuga för dig själv innan det blir sant?
Jag har sett dig ljuga 7-8 gånger nu men tydligen så verkar det räcka med så lite som 2-3 gånger.
Har du själv någon uppfattning om hur lättpåverkad eller hjärntvättad du är?

Ljuga? Vad ljuger jag om? Och om jag är lättpåverkad eller hjärntvättad, borde inte det innebära att jag tror på det jag säger? Du verkar vara väldigt förvirrad.
Citera
2022-09-14, 11:40
  #1651
Medlem
jnilssons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av mats41
Exakt.
Och Ebba Busch potentiell försvarsminister är dömd för grovt förtal. Sverige är en bananrepublik.
Jo, men det är ju inte Ebbas fel utan bananrepubliken med politiserat rättsväsende som utdelat en politisk dom.
Citera
2022-09-14, 11:43
  #1652
Medlem
jnilssons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Tedrom
Ja, nazismen har alltid en egen måttstock. Det ligger inom ramen för vad som ses med oblida ögon. Mord, våldtäkt är exempel på annat som inte skulle godtas.
Du menar nationalsocialismen.

Mord godtas om partisympatierna är de rätta. Minst två aktiva socialdemokrater på kommunnivå är dömda för mord senaste två åren, utan att det uppmärksammats direkt i media.
Citera
2022-09-14, 11:46
  #1653
Medlem
jnilssons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Megatron
Vem säger att Jonas och Fredrik är rädda för mångkulturen?
Val av bostadsort, levnadssätt, allt. Det är även fakta att människor från 3:e världen är homofoba och det vet bögarna om.

Men du är som sagt infantil. Analfabet därtill.
Citera
2022-09-14, 11:47
  #1654
Medlem
jnilssons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Megatron
Det är ju jnilsson som tycker det är roligt att bögar bli misshandlade/dödade.
Som sagt, du är även analfabet. En läskunnig kan se att jag skrev att humorn ligger i att hycklare faller på eget grepp.
Citera
2022-09-14, 11:48
  #1655
Medlem
karlsoons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Megatron
Så det var inte det hon anspelade på?
Man kan inte vara anklaga folk för vad som helst utifrån vad som passar ens EGEN agenda. Det funkar inte så.
Citera
2022-09-14, 12:06
  #1656
Medlem
Megatrons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av karlsoon
Man kan inte vara anklaga folk för vad som helst utifrån vad som passar ens EGEN agenda. Det funkar inte så.

LOL

https://imgur.com/a/fhNidfC
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in